שלג כבד בחרמון, הכינרת עולה

תושבי הצפון התעוררו למראה מרהיב של שלג. ביישובי הגולן יורד שלג קל והלימודים מתקיימים כסדרם. בירושלים מאוכזבים – קר וגשום אבל אין שלג. במרכז יהיה סוער וגשום ומפלס הכינרת עלה ב-4 ס"מ

שלג כבד בחרמון, כמויות מרשימות של גשמים נמדדו ברחבי הארץ, ובירושלים - מאוכזבים לאחר שאפילו פתית שלג אחד לא ירד מהשמיים. הלימודים בבתי הספר בבירה ובמועצה האזורית גולן מתקיימים כסדרם.

אמש הבטיח ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, כי אם יירד שלג לא יתקיימו לימודים, אך עד כה לא נפלו פתיתים בבירה. אמש החל לרדת מעט שלג בצפון רמת הגולן והוא התפשט במהלך הלילה גם לפסגות הגליל והגולן שגובהן יותר מ-800 מטרים. בשעות הבוקר הורגש שלג קל באזור הגולן, אך כל הצירים באזור פתוחים לנסיעה.

בחרמון יורד שלג כמעט ללא הפסקה מאז אתמול בבוקר. מהאתר מעדכנים כי שלג בגובה של מעל מטר נערם ברכבל העליון, ושלג בגובה של 70 סנטימטרים נערם ברכבל התחתון. לאחר שיסיימו היום להדק את השלג ייפתח האתר מחר להנאה ולגלישה.

בשורות טובות מתקבלות גם מהכינרת. מפלס המים עלה בארבעה סנטימטרים ביממה האחרונה, והוא צפוי לעלות אף יותר בימים הקרובים. הגשם צפוי להימשך לאורך היום, ולמען הגולשים אנו מעדכנים מכ"מ עננים מיוחד, בעזרתו אתם יכולים לעקוב אחר התקדמות הגשם - ואולי אף השלג.

בעיריית ירושלים לקחו סיכונים ונכנסו לכוננות מיוחדת. עשרות מפלסות שלג כבר מוכנות, כמו גם טונות של מלח בעלות של כ-200 אלף שקלים. גם בצפת ממתינים לשיא הסערה והצטיידו בארבע טונות מלח.

כוננות במד"א

במקביל העלה מנכ"ל מד"א אלי בין את רמת הכוננות והנחה את האזורים שבהם צפוי לרדת שלג - בצפון הארץ ובירושלים -בשורת צעדים, כדי לעמוד ב"כוננות שלג". המשמרות יתוגברו בעובדים ובמתנדבים, במידה ויהיו ביקוש גובר לשירותי מד"א ובעיות עבירות לכלי רכב פרטיים.  

באגף התברואה בעיר ההיערכות בשיאה. ניר נחמד, קצין חירום בעיריית ירושלים, אמר לערוץ החדשות כי "אנחנו נערכים לפתוח חמ"ל עירוני, שם נרכז את כל גורמי החירום. שכרנו טרקטורים לטובת פילוס צירים, כשהמטרה היא לפלס צירים ראשיים וצירי חירום לבתי החולים".

ברקת עצמו הדגיש כי "ההיערכות כבר הושלמה. עכשיו זה לעקוב אחרי התחזית, יש פעולות שנעשות לפני, יש תוך כדי, ואם יירד שלג נרצה לראות הרבה אנשים מבקרים בירושלים. אם יהיה שלג יש מסורת משפחתית, בונים בובה בחצר. זו חוויה".

כמה מאות ק"מ מירושלים, כבר מתחילים לראות שלג לא רק בחרמון אלא גם באלרום ובמג'דל שמס. את שיא השלג היה ניתן לראות הלילה בהרי הצפון והצפי הוא שיצטברו שם בין 5 ל-30 ס"מ.

איך החורף שלכם נראה? גולשי חדשות 2 מוזמנים להמשיך ולשלוח אלינו תמונות או קטעי וידאו של הגשם והסערה. שלחו למערכת חדשות 2 דרך המייל האדום, דרך הפייסבוק של תחזית חדשות 2 שלנו או שלחו למס' 2222 מכל טלפון נייד. התמונות והסרטונים הטובים עשויים להגיע גם למהדורה המרכזית של חדשות 2. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק