מתכוננים לשלג: חשש משיבושי חשמל

הסערה הגדולה מתחילה: לפני שתצאו מהבית הצטיידו במעיל חם ובמטרייה. גשמים עזים יירדו במהלך היום בצפון ובמרכז, שלג יכסה את החרמון ואת פסגות הרי הצפון. בירושלים מקווים לשלג, אך בחברת החשמל חוששים משיבושים באספקת החשמל בעיקר בגלל הרוחות

הסערה הגדולה מגיעה אלינו: מזג האוויר צפוי להיות סוער במהלך היום ומחר. שלג צפוי לרדת בחרמון, בגולן, בגליל וגם הירושלמים מקווים שהלבן לבן הזה יגיע אליהם. 

כבר משעות הבוקר צפוי להיות סוער וגשום מאוד ברוב חלקי הארץ. בשעות אחר הצהריים צפוי לרדת שלג בחרמון ובפסגות הצפון הגבוהות מ-800 מטרים. בשעות הערב עשויים הרי המרכז להתכסות בלבן.

וכמו בכל סערה, גם הפעם חוששים בחברת החשמל משיבושים באספקת החשמל לצרכנים. לא רק בשל צריכה גבוהה לצורך חימום, אלא גם בגלל הרוחות החזקות הצפויות. דובר חברת החשמל ביקש לקשור חפצים כך שלא יעופו. כמו כן הציבור מתבקש שלא להתקרב לחוטי חשמל חשופים ולהתקשר מיד לחברת החשמל או למשטרה אם רואים כאלה. בחברה מבטיחים לפעול לתיקון תקלות כמה שיותר מהר.

ירושלמים, לא לפתח ציפיות

הקור יתחזק בשעות הצהריים והטמפרטורות יצנחו בשיעור של 4-6 מעלות. אם יהיו ענני גשם מעל ירושלים והרי המרכז, ניתן לצפות לשלג קל כבר מחר בבוקר - אם כי לא מדובר בכמויות גדולות שעלולות להשבית את הלימודים. בכל מקרה, נראה שהשלג לא ייערם ומדובר בסיכוי לא גבוה, אז ירושלמים - לא לפתח ציפיות.

בצפון יירדו כמויות משמעותיות יותר של שלג, 20-30 ס"מ צפויים להיערם בהרי הצפון וברמת הגולן.

ברחבי הארץ נערכים לסופה הגדולה. בעיריית ירושלים לא רוצים לקחת סיכונים ונערכים למזג האוויר הסוער. תושבי הבירה מוזמנים לבדוק את תקינות מערכת החימום ולפתוח תאי ניקוז מים ומרזבים על הגגות. שירותי הכיבוי וההצלה יהיו ערוכים לקריאות במקרי חירום. בעיריית חיפה נכנסו לכוננות סופה וברמת הגולן צה"ל דאג להעביר אספקת מזון למוצבים הקדמיים שנמצאים בכוננות שלג. 

איך החורף שלכם נראה? גולשי חדשות 2 מוזמנים להמשיך ולשלוח אלינו תמונות או קטעי וידאו של הגשם והסערה. שלחו למערכת חדשות 2 דרך המייל האדום, דרך הפייסבוק של תחזית חדשות 2 שלנו או שלחו למס' 2222 מכל טלפון נייד. התמונות והסרטונים הטובים עשויים להגיע גם למהדורה המרכזית של חדשות 2. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק