שלג בירושלים? אולי מחר בלילה

הסערה הגדולה מתחילה מחר בבוקר: גשמים עזים יירדו בצפון ובמרכז, וצפוי גם שלג בחרמון ובפסגות הרי הצפון. בחמישי לפנות בוקר יירדו הטמפרטורות עוד, ואם יהיו תנאים מתאימים, נראה גם שלג בירושלים - אך הסיכויים אינם גדולים

הסערה הגדולה מגיעה אלינו, וכבר היום קיבלנו טעימה: במרכז הארץ ירדו גשמים בלי הפסקה, במה שמכנים החזאים "רכבת של עננים", שהביאה לכמות גשם בלתי רגילה: בין 30 ל-50 מ"מ גשם בתוך 4 שעות בלבד. והתוצאה הצפויה, פקקי ענק בכל אזור המרכז.

החל משעות הבוקר מחר יהיה סוער וגשום מאוד בצפון ובמרכז. יהיה אובך באזור הדרום ורוחות חזקות ינשבו. כבר משעות הבוקר יחל לרדת שלג בחרמון, ומשעות הצהריים יהיו תנאים לשלג בפסגות הצפון הגבוהות מ-800 מטרים.

ירושלמים, לא לפתח ציפיות

מחר בלילה, לקראת חמישי בבוקר, הטמפרטורות יירדו באופן דרסטי. אם יהיו ענני גשם מעל ירושלים והרי המרכז, ניתן לצפות לשלג קל בבוקר יום חמישי - אם כי לא מדובר בכמויות גדולות שעלולות להשבית את הלימודים. בכל מקרה, נראה שהשלג לא ייערם ומדובר בסיכוי לא גבוה, אז ירושלמים - לא לפתח ציפיות.

בצפון יירדו כמויות משמעותיות יותר של שלג, 20-30 ס"מ צפויים להיערם בהרי הצפון וברמת הגולן.

איך החורף שלכם נראה? גולשי חדשות 2 מוזמנים להמשיך ולשלוח אלינו תמונות או קטעי וידאו של הגשם והסערה. שלחו למערכת חדשות 2 דרך המייל האדום, דרך הפייסבוק של תחזית חדשות 2 שלנו או שלחו למס' 2222 מכל טלפון נייד. התמונות והסרטונים הטובים עשויים להגיע גם למהדורה המרכזית של חדשות 2. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק