קיבלו חיסון בביה"ס - ואושפזו בבית חולים

תלמידי כיתה ח' בבית ספר בעכו קיבלו היום חיסון משולש שגרתי. אלא ש-6 מהתלמידים החלו לפתח סחרחורות וכאבי ראש, ופונו לביה"ח נהריה במצב קל. מביה"ח נמסר כי "התסמינים שחוו התלמידים היו ככל הנראה לא קשורים לחיסון". הנהלת ביה"ס נשאלה אם עדכנו את מד"א בתיקים הרפואיים של התלמידים, והשיבה: "אין תגובה"

פינוי התלמידים בעכו , היום (חדשות 2)

 רשלנות בבית הספר? שישה תלמידי כיתה ח' בבית הספר "טרה-סנטה" שבעכו העתיקה, פיתחו תופעות לוואי לחיסון שקיבלו בזמן הלימודים ופונו לבית החולים "נהריה" במצב קל.

עמוס דדון, פרמדיק במד"א-אשר שהוזעק למקום סיפר לחדשות 2 באינטרנט על האירוע. "בסביבות השעה 9:00 קיבלו הילדים חיסון משולש נגד טטנוס, שעלת ודפטריה. לאחר כשעתיים חמש תלמידות ותלמיד פיתחו תגובות לוואי של כאבי ראש וסחרחורות", הסביר דדון. "חלקם אף נכנסו ללחץ ולפאניקה".

מבית החולים בנהריה נמסר כי "לחדר המיון הובאו 6 ילדים בני 14 בבית ספר בעכו לאחר שקיבלו חיסון נגד טטנוס ושעלת בבית ספרם. הילדים התלוננו על כאבי ראש, סחרחורות וחולשה כללית. לאחר בדיקות מקיפות עלה כי התלמידים במצב טוב והתסמינים שחוו היו ככל הנראה, לא קשורים למתן החיסון. התלמידים משוחררים לביתם ברגעים אלה ממש".

אמיל אגא, מפקח קליני אפידמיולוגיה בבית החולים, מסר כי "החיסון שניתן לילדים הוא חיסון שנהוג לתת בגיל הזה. חשוב לזכור שהחיסון בטוח. במקרה של התפתחות תופעות לוואי יש להביא את הילד ישירות למיון בית החולים לבדיקה".

מהנהלת בית הספר נמסר בתגובה : "תוך כדי החיסון הרגשנו שמשהו לא תקין, וישר הזמנו אמבולנסים". בתשובה לשאלה אם עדכנו את צוות מד"א, שנתן את החיסונים, בתיקים הרפואיים של הילדים, השיבו בבית הספר: "אין תגובה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק