עיוות המציאות עקב שפעת החזירים

ילדה בת 11 שלקתה בשפעת החזירים, התאשפזה בבית החולים כשהיא סובלת מתופעות נויורולוגיות יוצאות דופן. בת ה-11 אמרה להוריה כי הוא רואה חפצים משנים את גודלם והתלוננה בפניהם כי לפתע הם נעים ומדברים לאט מדי. הרופאים אבחנו: "סינדרום עליסה בארץ הפלאות"

סינדרום עליסה בארץ הפלאות. אילוסטרציה (חדשות 2)

ילדה בת 11 שחלתה בשפעת החזירים פיתחה תופעת לוואי המכונה בשפה הרפואית "סינדרום עליסה בארץ הפלאות" - הפרעה קשה בתפיסת המציאות, כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

בת ה-11 אושפזה בבית החולים לילדים על שם ספרא במרכז הרפואי שיבא, כשהיא סובלת מחום ומשיעול, ולאחר שהתלוננה כי הוריה מדברים אליה ונעים לאט מהרגיל. כמו כן, סיפרה הילדה כי היא רואה חפצים גדלים וקטנים.

לאחר שהרופאים אבחנו כי הילדה סובלת משפעת החזירים, הם הסבירו את התופעות הנוירולוגיות באמצעות "סינדרום עליסה בארץ הפלאות", שתואר לראשונה ב-1955 על ידי פסיכיאטר אנגלי. הלוקים בתופעה סובלים מעיוות של זמן, תנועה גודל וקול, והיא חולפת בדרך כלל מעצמה.

 ד"ר אריה אוגרטן, מנהל מיון הילדים בספרא הסביר כי "מדובר בסיבוך נדירה, אך מוכר, של מחלת הנשיקה. אנחנו הראשונים שתיארנו מקרה כזה כתוצאה משפעת החזירים. אנו לא יודעים בדיוק מה גורם לתופעה, רק שיש שיבוש בתחושות האודיו-ויזואליות ופענוח לא נכון שלהן על ידי המוח".

לאחר שקיבלה טיפול במשך יומיים בתרופה "טמיפלו", הבריאה בת ה-11 מהמחלה, וכל התסמינים שלה נעלמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק