צפו: מיני צונאמי בחופי אילת

מזג האוויר המשונה יצר כמה מראות חריגים ברחבי הארץ: באזור הדרום שרר אובך כבד שגרם לזיהום אוויר ברמה גבוהה. באילת היו אלה גלים בגובה של יותר ממטר שהציפו את החוף בעקבות רוחות דרומות חזקות. צפו בתיעוד

תושבי אילת נדהמו לראות היום מחזה חריג במיוחד בחוף: רוחות שהגיעו מכיוון דרום יצרו גלים בגובה של יותר ממטר שהציפו את החופים.

את התוצאה תיעדו גולש חדשות 2 באינטרנט ליאור לבקוביץ' ועומר כרמון מ"ערב ערב באילת", שצילמו את המחזה המוזר. חלק מהתושבים אף כינו אותו בשם "מיני צונאמי", בזכות הגלים הגבוהים ששטפו את החוף.

לא דווח על נזק שנגרם לציוד בחוף, מלבד העובדה שהמים הרחיקו את המבלים והנופשים מקו החוף. מלבד הרוחות החזקות, שרר גם אובך כבד באזור הדרום שיצר זיהום אוויר גבוה. המשרד להגנת הסביבה דיווח על זיהום אוויר גבוה שהחל בשעות הצהריים בעיקר בדרום הארץ ובמרכזה עקב עלייה בריכוזי החלקיקים הנשימים.

המקור לזיהום האוויר הוא מעבר שקע עמוק מעל מזרח הים התיכון, שגורם לאבק לנוע מצפון אפריקה לאזורינו, שגורם לאובך להתרכז בתחום שבין אשקלון לערד ודרומה.

מחר: מזג האוויר משתנה מקצה לקצה 

ריכוזי האבק הגבוהים צפויים להתפזר עם תחילת הגשם מחר שיחל מחר בצפון הארץ ולקראת צהריים במרכז הארץ, ועד אז המשרד להגנת הסביבה ממליץ לאוכלוסיה באזור זה, ובעיקר לאוכלוסיה רגישה כמו חולי לב או ריאות, קשישים, ילדים, ונשים בהיריון, להימנע מפעילות גופנית מאומצת באזור הדרום.

מאירועי השבועות האחרונים למדנו שהבלתי צפוי הוא זה שמתרחש, וגם מזג האוויר לא נשאר מאחור. מזג האוויר היום היה חם מהרגיל לעונה ואביך. עם זאת, מחר יחול מהפך של ממש במזג האוויר. ייעשה קר ברוב חלקי הארץ כשהטמפרטורות יירדו בשיעור של 5-7 מעלות לעומת היום, וגשם יירד בצפון ובמרכז. כמו כן צפויות סופות רעמים בודדות.

לאוהבי החורף צפויה אכזבה, כשהסופה הזו תפקוד אותנו ליממה אחת בלבד. כבר ביום חמישי יעלו הטמפרטורות והגשם ייפסק. בסוף השבוע מזג האוויר לא צפוי להשתנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק