לפני הגשם: אובך וזיהום אוויר כבד בדרום הארץ

האובך הכבד שנוצר בשעות הצהריים הביא עמו זיהום אוויר גבוה באזור דרום הארץ ובמרכזה. משרד הבריאות ממליץ לסובלים מקשיי נשימה ומנשים בהיריון להימנע משהייה בחוץ לפחות עד מחר – אז צפוי לרדת גשם שישטוף את הכל

אובך כבד ברחבי הארץ (ויטלי, גולש חדשות 2)

מזג האוויר המשונה מביא איתו אובך כבד שמפריע לראות וגורם לקשיי נשימה: על פי תחזיות שערך המשרד להגנת הסביבה, החל משעות אחר הצהריים החל זיהום אוויר גבוה בעיקר בדרום הארץ ובמרכזה עקב עלייה בריכוזי החלקיקים הנשימים.

המקור לזיהום האוויר הוא מעבר שקע עמוק מעל מזרח הים התיכון, שגורם לאבק לנוע מצפון אפריקה לאזורינו, שגורם לאובך להתרכז בתחום שבין אשקלון לערד ודרומה.

ריכוזי האבק הגבוהים צפויים להתפזר עם תחילת הגשם מחר שיחל מחר בצפון הארץ ולקראת צהריים במרכז הארץ, ועד אז המשרד להגנת הסביבה ממליץ לאוכלוסיה באזור זה, ובעיקר לאוכלוסיה רגישה כמו חולי לב או ריאות, קשישים, ילדים, ונשים בהיריון, להימנע מפעילות גופנית מאומצת באזור הדרום.

מחר: מזג האוויר משתנה מקצה לקצה 

מחר: קר וגשום (AP)
מאירועי השבועות האחרונים למדנו שהבלתי צפוי הוא זה שמתרחש, וגם מזג האוויר לא נשאר מאחור. מזג האוויר היום היה חם מהרגיל לעונה ואביך. עם זאת, מחר יחול מהפך של ממש במזג האוויר. ייעשה קר ברוב חלקי הארץ כשהטמפרטורות יירדו בשיעור של 5-7 מעלות לעומת היום, וגשם יירד בצפון ובמרכז. כמו כן צפויות סופות רעמים בודדות.

לאוהבי החורף צפויה אכזבה, כשהסופה הזו תפקוד אותנו ליממה אחת בלבד. כבר ביום חמישי יעלו הטמפרטורות והגשם ייפסק. בסוף השבוע מזג האוויר לא צפוי להשתנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק