גורת דולפין נסחפה לחוף בחיפה - ומתה

עמותת המרכז לחקר והצלת יונקים ימיים ומפקחי רשות הטבע והגנים ניסו להציל את חייה של דולפינה צעירה ששחתה לחוף כפר גלים בחיפה. למרות שהצליחו להעלותה למתקן הובלה להמשך טיפול, היא מתה כעבור מספר דקות

מנסים להשאיר את הדולפין במים, היום (נתן אלבז וד"ר עוז גופמן)

דולפינה צעירה כבת שנתיים איבדה את דרכה ונסחפה בשעות אחר הצהריים לחוף כפר גלים שמדרום לחיפה. שלושה חברי עמותת "אנוניסמוס" ששהו במקום באותו הזמן, זיהו את הדולפינה במצוקה וניסו להשאירה במים. למרות כוחות ההצלה שהגיעו למקום, המאמצים נכשלו והדולפינה לא שרדה.

לירן בן הרוש ושני חבריו מ"אנונימוס" הזעיקו את עמותת המרכז לחקר והצלת יונקים ימיים, "מחמל"י" ומפקחי רשות הטבע והגנים לחוף. ד"ר עוז גופמן, מנהל פרויקט הדולפינים באוניברסיטת חיפה ופקח בר במשרד החקלאות, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "מצבו של הדולפין, מסוג ים תיכוני (סטנלה מפוספסת), היה ירוד".

הוא הוסיף, "הוא בקושי שחה והחזיק עצמו במים. דולפין כבן שנה וחצי, בסדר גודל ובמשקל שלו היה אמור להתנגד לחילוץ, אך הוא היה אדישי. התחלנו להוביל אותו למרכז אישוש בבית ספר מבואות ים במכמורת, אך לאחר שלוש דקות הוא מת. לא היה לו סיכוי לשרוד".

על גופה של גורת הדולפין, באורך 2 מטרים, לא אותרו סימני לכידה או פציעה. מחר תתבצע נתיחת הגופה לבדיקת סיבות המוות שלה, שאולי תסביר מדוע איבדה את דרכה וניסתה לשחות לכיוון החוף.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק