התחזית: חורפי ברביעי, בשבת חם במיוחד

השבוע הקרוב הולך להיות מבלבל במיוחד: ביום רביעי נרגיש חורף של ממש – אבל לפרק זמן קצר. ביום שבת כבר יהיה חם מהרגיל. התחזית המלאה

פעם חם ופעם קר: מזג האוויר ממשיך להשתנות והשבוע הזה צפוי להיות מגווון במיוחד. היום הורגשה צינחה משמעותית בטמפרטורות משעות הצהריים, אך היא לוותה בגשם מקומי קל בלבד. בסך הכל מדובר בטמפרטורות ממוצעות שיירדו לקראת אמצע השבוע.

ביום שלישי מזג האוויר יבלבל עם עננות וטפטופים בבוקר, שיפנו את מקומם להתחממות ויובש עם מעט אובך במהלך היום כתוצאה מחזית חמה. אבל כבר בשעות הלילה שבין שלישי לרביעי הגשם יחזור. ברביעי ייעשה חורפי וקר, תנשב רוח חזקה בעוצמה של 30-40 קמ"ש בחוף ובין 30-60 קמ"ש בהרים, שילוו בסופות רעמים.

למרות שמדובר ביום חורפי למדי, מזג האוויר יתייצב כבר בשעות הלילה ובחמישי נהנה מגשם קל בבוקר בלבד. אבל המגמה הזו משתנה לקראת סף השבוע, ובשבת צפוי להיות חם במיוחד. מבולבלים? תשאירו כמה אופציות של לבוש לימים הקרובים.

מפלס הכינרת מוסיף לעלות

הגשם שירד ממשיך לתת אותותיו: מפלס הכינרת נמצא ברום של 213.66- מטרים, לאחר עלייה של 10 ס"מ בשבוע האחרון.

מתחילת פברואר מפלס הכינרת עלה ב-21 ס"מ, אך הדרך עוד ארוכה. חסרים עוד 66 ס"מ כדי להגיע לקו האדום התחתון. הקו האדום העליון אפילו לא באופק, וחסרים 4 וחצי מטרים למפלס כדי למלא את האגם, כך שימי גשם כמו זה הצפוי ברביעי הם רק טיפה בים.

 מחקר: ישראל תישאר ללא מים בתוך עשור

רוצים לקבל את כל עדכוני מזג האוויר? הצטרפו לדף התחזית של חדשות 2 בפייסבוק