יולדת נדבקה בחיידק טורף ומתה

אישה בשנות ה-30 לחייה שאושפזה לקראת לידה שגרתית בבית החולים סורוקה בבאר שבע, מתה בסוף השבוע במפתיע לאחר שנדבקה בחיידק טורף. יומיים לפני מותה, ילדה האם תינוק בריא. האירוע החמור דווח למשרד הבריאות

הלידה הסתיימה בטרגדיה. צילום ארכיון (חדשות 2)

טרגדיה בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע: יולדת שאושפזה מתה במהלך סוף השבוע לאחר שנדבקה בחיידק טורף.

האישה, תושבת הדרום בשנות ה-30 לחייה, ילדה תינוק בריא בלידה רגילה. יומיים לאחר מכן, מצבה הידרדר במפתיע והיא אושפזה בטיפול נמרץ. מאמצי הרופאים להצילה עלו בתוהו ובליל שישי נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה. מבית החולים סורוקה נמסר כי הם דיווחו על המקרה למשרד הבריאות.

ה"חיידק הטורף", סטרפטוקוקוס מסוג A, יכול לגרום למגוון רחב של מצבים רפואיים, החל בנשאות ללא כל סימפטומים, וכלה במחלה נמקית קטלנית, ואז הוא קרוי החיידק הטורף. ברוב המקרים, הידבקות בסטרפטוקוק מתבטאת בדלקת גרון. רוב החולים מחלימים מדלקת הגרון גם ללא טיפול אנטיביוטי, אך אז הם חשופים לסיבוכים מאוחרים, שכוללים מחלת מפרקים ומחלת כליות.

עד לשעת פרסום הידיעה לא ניתן היה להשיג את תגובת משרד הבריאות.

החיידק הטורף עלול להופיע במחלקות יולדות

בחודש מאי האחרון דווח כי חמש יולדות נדבקו בבית החולים שיבא בתל השומר, בחיידק טורף אחת מהן אושפזה אז במצב קשה לאחר שנדבקה בחיידק מסוג סטרפטוקוק A.

לאחר ריבוי המקרים אז, נבדק החשש שעובד בית החולים הוא שגרם להתפשטות הנגיף המסוכן. "אותו עובד שלגביו נבדק החשד, נמצא כעת בבידוד וכבר לא בא במגע עם יתר החולים", נמסר מבית החולים. "כמקובל, הועבר דיווח למשרד הבריאות שקיבל את ממצאי החקירה האפידמיולוגית של בית החולים".

"אותה יולדת אושפזה גם היא בבידוד ומצבה מוגדר קשה אך יציב", הוסיפו גורמים בבית החולים. "מקרים כאלה עלולים לקרות מדי תקופה במחלקות של יולדות, ובית החולים עושה הכל כדי למנוע את התופעה. בכל מקרה, להערכתנו איש הצוות אותר, בודד, והוא מקבל טיפול ואיננו ולכן סכנת התפרצות נבלמה לחלוטין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק