באמצע היום: ברד כבד במרכז הארץ

תושבי תל אביב, השרון ומרכז הארץ היו עדים הבוקר למחזה לא שגרתי: כדורי ברד בגודל של כדור פינג-פונג נחתו על הרחובות, מעורבים בגשם שוטף. המערכת החורפית שעוברת מעל אזור גוש דן ות"א תיחלש בשעות הצהריים, אך תתחדש ביום חמישי הקרוב - לקראת סוף שבוע גשום

רעש חזק הפתיע הבוקר את תושבי תל אביב, השרון וחלקים נרחבים מאזור המרכז. כשפתחו את החלונות, הבחינו בכדורי ברד גדולים למדי ששטפו את הרחובות בליווי גשם כבד - מחזה לא שגרתי, בייחוד בחורף הנוכחי.

רוצים לקבל עדכוני מזג אוויר? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סלאביק בן פורת, גולש חדשות 2 בפייסבוק, תיעד את כדורי הקרח שהציפו את רחובות תל אביב. מדובר בענן שעבר בסביבות השעה עשר וחצי בתל אביב, המשיך לאזור השרון ומשם נע מזרחה לאזור אריאל. הוא גרם למשקעים עוצמתיים שכללו גם ברד. 

הברד סימן את תחילתה של מערכת חורפית נוספת שתמשיך בשעות הקרובות לאזור צפון הארץ ומרכזה, במסגרתה יירדו גשמים ויהיו סופות רעמים עם ברקים באזור החוף. למעשה זהו שיאה של המערכת, והגשמים ימשיכו גם מחר, אבל ייחלשו בשעות הצהריים.

על פי התחזיות, ביום חמישי תתחיל עוד מערכת משמעותית, כך שכל הימים הקרובים הם בסימן של גשם. המערכת הבאה תיחלש ביום שישי, אבל קיים סיכוי לגשם גם במהלך סוף השבוע. הגשם מביא עמו חשש סביר להצפות במקומות הנמוכים במישור החוף. גם בדרום יהיו טפטופים שיגבירו את הזרימה בנחלים, אבל לא ברמה שתגרום לשיטפונות. בכל מקרה חשוב להצטייד במטרייה - ורצוי לא לשכוח גם מצלמה.

איך החורף שלכם נראה? גולשי חדשות 2 מוזמנים להמשיך ולשלוח אלינו תמונות או קטעי וידאו של הגשם והסערה. שלחו למערכת חדשות 2 דרך המייל האדום, דרך הפייסבוק של תחזית חדשות 2 שלנו או שלחו למס' 2222 מכל טלפון נייד. התמונות והסרטונים הטובים עשויים להגיע גם למהדורה המרכזית של חדשות 2.