אחרי הגשם: מפלס הכינרת עלה ב-8.5 ס"מ

8.5 ס"מ של מים נוספו בסוף השבוע האחרון לאגם הכינרת, זאת כתוצאה מהגשמים הבלתי פוסקים. על פי הנתונים הנוכחיים, מפלס הכינרת עדיין נמוך ב-76 סנטימטרים מהקו האדום התחתון וקרוב בצורה מסוכנת לקו השחור

הו, כינרת שלי (חדשות 2)

אחרי הגשם מגיעה העלייה, ולא רק בטמפרטורות: מנתוני רשות המים עולה כי מפלס הכינרת עלה במהלך סוף השבוע בשמונה סנטימטרים וחצי. כעת עומד מפלס הכינרת על 213.76 סנטימטרים מתחת לגובה פני הים.

על פי הנתונים הנוכחיים, נמוך עדיין מפלס הכינרת ב-76 סנטימטרים מהקו האדום התחתון. כמו כן, רחוקה הכינרת פחות ממטר מהגעה לקו השחור והמסוכן, שעלול להביא להמלחת המים, כך שלא יהיו ראויים לשתייה.

רק בחודש שעבר התפרסם כי שנת 2010 הייתה החמה ביותר מתחילת המדידות, והדבר ניכר גם בכמויות הגשם הזעומות ובמצב המים בישראל. נתונים שהתפרסמו בדוח של רשות המים לחודש דצמבר חשפו נתונים מדאיגים, לצד נחמה קטנה על עלייה קלה במפלס הכינרת לראשונה מזה שישה חודשים.

מנתוני השרות ההידרולוגי שברשות המים עולה כי חודש דצמבר 2010 התאפיין באירוע גשם בודד שהתרחש באמצע החודש. למרות שהיה חד פעמי, מדובר בכמויות משמעותיות של משקעים שנאספו באגנים הצפוניים: כנרת, גליל מערבי וכרמל.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק