החורף ממשיך בכל רחבי הארץ ואיתו הגשם וגם השלג

תמונת מזג האוויר של אתמול לא צפויה להשתנות יותר מדי היום ועדיין יהיה מעט קר מהרגיל לעונה, עם גשמים רבים, רוחות עזות וסיכוי נוסף לשלג בחרמון. קיימת סכנת שיטפונות והצפות בנגב ובצפון הערבה. הטמפרטורות ברחבי הארץ: 11 בי-ם, 17 בת"א ואפילו באילת - רק 21 מעלות. נראה כי יש להישאר מתחת לפוך

המטריות נשארות פתוחות: מזג האוויר היום ימשיך להיות חורפי, כשגשם יירד מדי פעם מהצפון ועד הנגב, מלווה ברוחות חזקות.

הטמפרטורות תהיינה נמוכות במעט מהרגיל לעונה ואפילו בחרמון צפוי לרדת שלג. בנוסף, קיימת סכנת שיטפונות והצפות, בעיקר בנגב ובערבה.

בקצרין תגענה הטמפרטורות הבוקר ל-13 מעלות בלבד, כשגם בחיפה, בתל אביב ובירושלים תעמודנה הטמפרטורות על 18, 17 ו-11 בהתאמה. אפילו בבאר שבע ואילת, הערים החמות בישראל, תהיינה טמפרטורות נוחות - 15 בבירת הנגב ו-21 בעיר הדרומית בישראל.

מחר צפוי הגשם להתחזק בעיקר במרכז הארץ ובנגב. קיימת אפשרות לזרימות בנחלי הדרום ואף יש חשש לשיטפונות בנגב ובערבה.

ברביעי יהיה מעונן חלקית וקר במיוחד בשעות הבוקר עדיין ייתכן גשם קל. ההפוגה תמשך עד יום חמישי אחר הצהריים, ואז, לקראת יום שישי תחל התחממות קלה ולמרות הסיכוי שיימשך לגשם מקומי, נראה כי הפרק החורפי הנוכחי יחלוף מן האזור - לטובת פרק קצת פחות קריר.

אתמול: החורף בעיצומו

הגשמים עזים, שלוו בסופות רעמים, ירדו מאז אתמול בצפון ובמרכז הארץ. נכון לאמש נמדדו בין 30 ל-70 מילימטרים של גשם ברחבי הארץ.

עד שעות אחר הצהריים נאספו כמויות יפות של גשם ברחבי הארץ: 70 מילימטרים בצפון רמת הגולן, 46 באריאל, 35 בנתב"ג, 13 בכינרת, ואפילו בבאר שבע נמדדו 3 מילמטרים של גשם.

מי שהרגישו את החורף היטב, לשם שינוי, היו הירושלמים. הגשמים החלו בירושלים בשעות הלילה והמשיכו לרדת כמעט ללא הפסקה, מה שגרם להצטברות של יותר מ-30 מילימטרים. ירושלים חוותה ימים מאוד יבשים, בזמן שבצפון ובחוף ירדו גשמים במהלך החודש האחרון.

בחרמון דווח על שלג קל בלבד, שנערם לגובה של מספר סנטימטרים בודדים במפלס העליון. הרוחות הגיעו לעוצמה של 20-50 קמ"ש ומפלס הכינרת עלה בכ-3 סנטימטרים מאז יום חמישי.

"העץ נפל שניות אחר שחלפנו על פניו"

רק אתמול בבוקר נמנע אסון בלב תל אביב, כשרוחות עזות הפילו עץ על הכביש, רק רגע לפני שבני משפחת לוי - מיקי, מירב, שקד ויהלי חלפו במקום עם רכבם בדרך לגן.

"סמוך לשעה 8:00 בבוקר יצאנו כדי לפזר את הילדים לגן", סיפר מיקי. "כשנסענו ברחוב ז'בוטינסקי בעיר הבחנתי בעץ נוטה בצד הכביש, ואמרתי לאשתי שנראה לי שאנשים לא יכולים לעבור. שניות  לאחר שחלפנו על פני העץ, מירב שמה לב שהוא נפל". את התמונה שלחו לנו בני המשפחה למייל האדום של חדשות 2.  

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק