גשם חזק: 70 מ"מ משקעים ברחבי הארץ

אחרי שבת גשומה במיוחד, הגשם התמעט היום וצפוי להמשיך ולהיחלש - אבל לחזור שוב בעוצמה רבה. הלילה ומחר ירדו יחסית מעט גשמים מקומיים, אך ביום שלישי הגשם צפוי לחזור בגדול, עם שלג בחרמון ובפסגות הגבוהות

החורף בעיצומו: גשמים עזים, מלווים בסופות רעמים, ירדו היום בצפון ובמרכז הארץ. עד כה נמדדו בין 30 ל-70 מילימטרים של גשם ברחבי הארץ. למרות שהגשמים נחלשים בשעות האחרונות, החורף יחזור בהמשך השבוע.

הגשם יוסיף לרדת במהלך השעות הקרובות אך לא צפויות סופות רעמים. תדירות הגשמים תפחת בהדרגה בלילה ומחר כבר צפוי גשם מקומי בלבד. הטמפרטורות יישארו נמוכות אך לא צפוי שלג בגבהים הנמוכים מהחרמון. ביום שלישי הגשם יתחזק בעיקר במרכז הארץ ובנגב. קיימת אפשרות לזרימות בנחלי הדרום ואף יש חשש לשיטפונות בנגב ובערבה.

עד שעות אחר הצהריים נאספו כמויות יפות של גשם ברחבי הארץ: 70 מילימטרים בצפון רמת הגולן, 46 באריאל, 35 בנתב"ג, 13 בכינרת, ואפילו בבאר שבע נמדדו 3 מילמטרים של גשם.

מי שהרגישו את החורף היטב, לשם שינוי, היו הירושלמים. הגשמים החלו בירושלים בשעות הלילה והמשיכו לרדת כמעט ללא הפסקה, מה שגרם להצטברות של יותר מ-30 מילימטרים. ירושלים חוותה ימים מאוד יבשים, בזמן שבצפון ובחוף ירדו גשמים במהלך החודש האחרון.

בחרמון דווח על שלג קל בלבד, שנערם לגובה של מספר סנטימטרים בודדים במפלס העליון. הרוחות הגיעו לעוצמה של 20-50 קמ"ש ומפלס הכינרת עלה בכ-3 סנטימטרים מאז יום חמישי.

הערב והלילה יהיה קריר בכל הארץ. באריאל, ירושלים ומצפה רמון צפויות 7 מעלות, בתל אביב 14, בחיפה 15, בבאר שבע 11 ובאילת וים המלח יהיה חמים יחסית עם 20 מעלות. הגשם ייחלש משמעותית ביום רביעי, אך יתחדש באורח מקומי, בליווי עלייה ניכרת בטמפרטורות בימים חמישי ושישי.

"העץ נפל שניות אחר שחלפנו על פניו"

אסון נמנע הבוקר בתל אביב, כשרוחות העזות הפילו עץ על הכביש, רק רגע לפני שבני משפחת לוי - מיקי, מירב, שקד ויהלי חלפו במקום עם רכבם בדרך לגן.

"סמוך לשעה 8:00 בבוקר יצאנו כדי לפזר את הילדים לגן", סיפר מיקי. "כשנסענו ברחוב ז'בוטינסקי בעיר הבחנתי בעץ נוטה בצד הכביש, ואמרתי לאשתי שנראה לי שאנשים לא יכולים לעבור. שניות  לאחר שחלפנו על פני העץ, מירב שמה לב שהוא נפל". את התמונה שלחו לנו בני המשפחה למייל האדום של חדשות 2.  

 רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק