הוציאו את המטריות: הגשם חוזר

לאחר הפוגה של שבוע וחצי, נקבל סוף סוף קצת גשם. היום אמנם נטעם מהמנה הראשונה, אך מנת החורף העיקרית תגיע אלינו רק במהלך השבוע הבא. מוקדם מדי להתחייב על כך, אך מימדי הסערה שבדרך מרמזים על שלג - ולא רק בחרמון

שוב האדמה התייבשה, הבוץ המסורתי לא נדבק על סוליות הנעליים בזמן הנטיעות וחוץ מהקור בשעות הלילה - היה אפשר ממש לשכוח שאנחנו בלב החורף. אבל זה עומד להשתנות.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מזג האוויר? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בשעות אלה מתקרבת חזית קרה לחופי ישראל ואיתה גם ענני גשם. הבוקר צפוי גשם, בעיקר בצפון ובחוף הצפוני, ובמרכז הארץ צפוי גשם מקומי בלבד. קשה להעריך כמה גשם יירד במצב כזה, אך לא צפוי יום גשום במיוחד וכבר אחר הצהריים הגשם ייחלש. ההערכה היא כי לא ייצטברו מעל 15-20 מ"מ בצפון ואף פחות מכך במרכז.

עננים מפותחים נוספים יחלפו מעלינו ביום חמישי ,אך מהם נראה רק טפטופים מקומיים. אם יש לכם תכניות לסוף השבוע, רצוי שתקחו בחשבון שיהיה מעט סגרירי עם סיכוי לא רע לטפטופים או גשם מקומי במרבית האזורים בארץ. זאת כתוצאה מעננות מפותחת המתלווה לחזית חמה- תופעה לא נפוצה במיוחד בשלב זה של העונה.

אבל כל זה רק הפתיח. בשבוע הבא, שיתחיל ביום חורף של ממש בראשון, הגשמים יימשכו והטמפרטורות יהיו נמוכות במיוחד. צפויים לא פחות מ-150-250 מ"מ במהלך מספר ימים, וכמובן צפוי שלג רב בחרמון. עוד מוקדם מדי להתחייב על כך, אך מימדי הסערה שבדרך מרמזים על שלגים גם בגבהים נמוכים מ-1000 מטרים.

הצטרפו לדף הפייסבוק של התחזית