הנשק נגד הפסקות חשמל: יוני חרס

בחברת החשמל מצאו פתרון יצירתי להפסקות החשמל בהוד השרון. על מנת להרחיק את היונים האמיתיות שגורמות לשיבושים ולנזקים - הציבו יוני חרס מאיימות

לא רק למטרות שלום, היונה בפעולה (חברת חשמל)

כבר לא רק בעסקי השלום: חברת החשמל הציבה בימים האחרונים יוני חרס על עמוד חשמל ועל שנאי באזור הוד השרון במטרה למנוע התקרבות יונים אמיתיות שעלולות לגרום להפסקות חשמל.

במשך שנים, התלוננו התושבים בשכונת נווה נאמן שבהוד השרון על שיבושים בגלל יונים שנחתו על עמודי החשמל. "ההפסקות", כך אומרים בחברה, "אירעו בשל לשלשת היונים על התיילים, אשר גרמו לקצרים, להתחשמלות יונים וגרמו להפסקות חשמל בקו".

בחברת החשמל חיפשו פתרון יצירתי למניעת הנזקים והפסקות החשמל וגילו בבדיקה כי יונים אמיתיות לא נוחתות ולא מקננות במקום בו מקננת כבר להקת יונים אחרת.

זן נדיר

עוד התברר בבדיקה מקצועית כי יונים בצבע לבן נחשבות לזן נדיר בלהקות היונים, דבר המגביר עוד יותר את חשש היונים מלהתקרב למקום. בעקבות כך החליטו בחברת החשמל על הצבת 30 דמויות חרס של יונים בצבע לבן על העמוד ותיילי החשמל. התוצאות לא איחרו להגיע.

"מאז הצבת היונים, נעלמו היונים האמיתיות מהאזור והן אינן מתקרבות למקום ומאז אין כל הפרעה או הפסקות בקווי החשמל", אמרו בסיפוק בחברת החשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק