צפו: להקת דולפינים בחופי תל אביב

אוכלוסיית הדולפינים בחופי ישראל חיה וקיימת: חוקרי מחמל"י שיצאו אתמול בבוקר לחפש דולפינים מצאו להקה של כ-20 פרטים, משתכשכים במימי הים התיכון מול תל אביב. שניים מהדולפינים נצפו בעבר על ידי החוקרים ונראה שהם חיים במים הישראלים באופן קבוע

מתברר שהחופים בישראל אטרקטיביים לא רק לבני האדם: דולפינים רבים נוהגים להגיע לביקור בחופי ישראל, סמוך לתל אביב, הרצליה ואשקלון. חלקם, מתברר, בוחרים לשוב ולבקר כאן שוב, ובחלק מלהקות הדולפינים - ההגעה לחופי הים התיכון הפכה לבילוי משפחתי ממש.

בסקר האחרון שערך מחמל"י, המרכז לחקר מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל, נצפו כ-20 דולפינים סמוך לחופי הרצליה. הדולפינים עסקו בציד של דגים מעופפים וחלקם נצפו כבר בעבר, באשקלון. ד"ר אביעד שיינין ממחמל"י, שעוקב אחר היונקים בשנים האחרונות, מתרגש כל פעם מחדש "בערך אחרי 12 דקות מהרגע שיצאנו, הבחנו בדולפין קופץ", הוא מספר. "כעבור עשר דקות כבר הגענו אל הדולפינים".

ד"ר שיינין מספר שהדולפינים היו פזורים מאופק לאופק, כמעט כולם צדים לבד, מנתרים על פני המים ותופסים את הדגים. המרכז סוקר את אוכלוסיית הדולפינים בישראל ומנהל קטלוג של כל הדולפינים שחיים במימי ישראל. גם הפעם, הצליחו החוקרים לאתר דולפינים מוכרים. "זיהינו שני דולפינים מוכרים", מספר שיינין, "סטמפי ומיקי, שנראו באוגוסט באשקלון והצפינו חזרה למרכז".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק