הפעוט שהציל את חייה של נערה בת 14

מעל קברו הטרי של בנה הפעוט תומס בלז'צ'וק, אמרה אתמול אמו לאה את המשפט שמתאר יותר טוב מהכול את הסיטואציה שעמה התמודדה משפחתה לאחרונה: "ה' נתן וה' לקח - גם תומס שלי נתן חיים לילדים אחרים". איבריו של בלז'צ'וק הקטן שמת מבצקת מוחית הושתלו השבוע בגופם של שני אנשים, ביניהם נערה בת 14, והצילו את חייהם

הפעוט תומס בלז'צ'וק היה רק בן שנה ושלושה חודשים כשנפטר בבית החולים סורוקה כתוצאה מבצקת מוחית שנגרמה לו ממחלת האפילפסיה שממנה סבל. עם זאת, כפי שמפרסמת הבוקר כתבת ישראל היום חגית רון-רבינוביץ', הצילו איבריו של בלז'צ'וק את חייהם של שני אנשים, ביניהם נערה בת 14.

כבר שבוע לפני מותו ידעה להגיד לאה בלז'צ'וק, אמו של תומס, כי אם יכריזו הרופאים שבנה הקטן מת מוות מוחי, היא ובעלה יסכימו לתרום את איבריו ובכך להציל את חייהם של חולים אחרים. "אם המלאך שלי יוכל לעזור לילדים אחרים, ובמותו להציל את חייהם, אני לא חושבת פעמיים", אמרה כשהיא נרגשת ובוכייה.

הכליות בגופה של נערה והכבד בגרמניה

תומס הובהל ביום שני שעבר לבית החולים, לאחר אירוע פרכוסים קשה. בבדיקות שנערכו לו בבית החולים אובחן כי הוא סובל מבצקת מוחית ותחזיות הרופאים לגבי התאוששותו היו פסימיות. בתוך כך, התבשרו שלשום הוריו כי לא נותר אלא לקבוע את מותו.

לאחר עבודה אינטנסיבית של מתאמת ההשתלות בבית החולים, נמצאה נערה בת 14 שנזקקה להשתלת כליות דחופה. שתי כליותיו של תומס הקטן הושתלו אתמול בגופה של הנערה, והכבד שלו הוטס בדחיפות לגרמניה, שם נמצא מועמד מתאים לקליטתו. ללבו של תומס לא נמצא מועמד מתאים בגלל מגבלות הזמן המחמירות בעת ההליך המורכב.

"ה' נתן וה' לקח - גם תומס שלי נתן"

אתמול, אחרי שהסתיים התהליך הרפואי, הובא תומס לקבורה בבית העלמין שבעיר הולדתו ערד. "ה' נתן וה' לקח", אמרה אמו בשקט, אך הוסיפה בבכי אופטימי: "גם תומס שלי נתן. גם הוא נתן חיים לילדים אחרים".

בתום טקס ההלוויה ביקשה אמו של תומס לפגוש את הילדים שהציל בנה. "אני מקווה לפגוש אותם בעתיד", אמרה. "זו הנחמה היחידה שלי - לדעת שחלקים מגופו של תומס ממשיכים להעניק חיים בגופם של ילדים אחרים", הוסיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק