מתנה לחג: השתלת לב וריאות הצילה את חייו של רן

שעות ספורות לפני ליל הסדר בוצע בביה"ח בילינסון ניתוח חזה מסובך ונדיר בצעיר בן 26, שבגופו הושתלו לב וריאות. הניתוח מציל החיים ארך 8 שעות, וכעת רן אזולאי מצליח לנשום בכוחות עצמו. "חיכיתי זמן רב", סיפר הצעיר בהתרגשות. רופאו: "מדובר בניתוח נדיר מסוגו"

בערב החג בוצעה בבית החולים בילינסון בפתח תקווה השתלה נדירה של לב וריאות, שהצילה את חייו של רן אזולאי, צעיר בן 26. בבית החולים מסבירים כי מדובר בניתוח מאתגר ונדיר מאוד, שהעניק חיים חדשים לצעיר. "אני מודה לצוות הרפואי ולכולם, אני כבר מרגיש טוב עכשיו", סיפר הצעיר בהתרגשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רן אזולאי מקיבוץ מצובה נולד עם מום קשה בלבו, שהפך במשך השנים לאי ספיקה לבבית, לכן עבר שלושה ניתוחי לב. בעקבות הבעיה הלבבית הקשה, גם ריאותיו של רן קרסו עקב יתר לחץ דם ריאתי והוא נזקק להשתלת לב וריאות. "זה מרגש מאוד", סיפר אזולאי. "חיכיתי לזה הרבה זמן".

"זו הזדמנות חדשה לחיות כמו כולם, למרות כל הקשיים הוא ניסה להתנדב לצבא", סיפרה אמו של רן, ענת. "הוא מאוד אופטימי ילד שמח ואני מקווה לבשורות טובות, קיבלתי את הילד שלי במתנה".

האיברים החדשים של אזולאי נתרמו על ידי משפחתו של צוף ליפשיץ, צעיר בן 22 שנהרג בתאונת אופנוע. הוריו של צוף הדגישו כי התרומה היא "אינה מעשה גבורה שלהם, אלא מעשה של הצלת חיים".

צוף ליפשיץ

ניתוח נדיר, מהבודדים בעולם שבוצעו

ביום שישי האחרון קיבל רן את הבשורה המשמחת על תרומת לב וריאות והגיע לבית החולים להשתלה. לקראת ערב ליל הסדר הסתיימה בהצלחה ההשתלה המורכבת, שארכה שמונה שעות. כעת רן מתאושש בטיפול נמרץ במערך לב וחזה, לאחר שנותק ממכשירי ההנשמה והוא נושם בכוחות עצמו.

"מדובר בניתוח נדיר ומהבודדים שבוצעו בעולם עקב שלושת הניתוחים שעבר רן בעבר", ציין פרופ' דן ערבות, מנהל מערך ניתוחי לב וחזה, שהוביל עם צוות רפואי נרחב את מבצע ההשתלה המורכב.

"השתלה של שלושה איברים - לב וריאות - לבחור שעבר כבר ארבעה ניתוחי לב הופכת את ההשתלה למבצע מורכב מאוד. אני שמח שעמדנו באתגר הרפואי והצלחנו להעניק לרן חיים חדשים", הוסיף פרופ' ערבות.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv