ארדן ללנדאו: "עצור את קידוח הנפט לוויתן"

השר לאיכות הסביבה גלעד ארדן, דורש משר התשתיות עוזי לנדאו להפסיק את קידוח הנפט בשדה לוויתן. ארדן מביע חשש מאסון אקולוגי כמו זה שאירע במפרץ מקסיקו, ואף פועל לקדם חקיקה בנושא

אסדת נפט, ארכיון (רויטרס)

דרישה לא צפויה הגיעה ללשכתו של שר התשתיות עוזי לנדאו: השר להגנת הסביבה גלעד ארדן שלח ללנדאו מכתב אשר הנדון בו הוא דרישה להפסקת קידוח הנפט "לוויתן". השר ארדן חושש כי :"כל עוד אין בידי המדינה הסמכויות והידע שיאפשרו מניעת אסון זיהום ימי מדליפת נפט", לדבריו, " עלינו לאסור את המשך הקידוח".

חששו של השר ארדן נובע, לדבריו, מדליפת הנפט הגדולה שהתרחשה במפרץ מקסיקו בחודש אפריל האחרון. הדליפה זכורה כאסון האקולוגי הימי הגדול בהיסטוריה של ארצות הברית ואחד מהאסונות הסביבתיים החמורים אי פעם.

במכתב מסביר ארדן כי הניסיון העולמי מלמד שבעת אירועי זיהום נפט, נגרמת פגיעה חמורה במערכות אקולוגיות ימיות תוך שיתוק אזורי דייג, פגיעה קשה בתיירות, נופש ופנאי ושיתוק פעילות של מתקני תשתיות לאומיים כגון- מתקני התפלה, נמלים, תחנות כח ועוד.

ארדן פנה בנושא גם לשר המשפטים ולראש הממשלה, בניסיון לקדם חקיקה שתכפה את האמצעים הדרושים למניעת אסון אקולוגי בים התיכון כתוצאה מקידוח שלא מתבסס על תקנים הנגזרים מטעויות שנעשו בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק