בשיא החורף: מים מזוהמים בברזים בתי החולים

מתאשפזים או מבקרים בבתי חולים? אולי כדאי שתחשבו פעמיים לפני שאתם פותחים את הברז. דוח שמתפרסם הבוקר ב"מעריב" חושף תמונת מצב מדאיגה בשורה של בתי חולים: ריכוז גבוה של עופרת ואלומיניום, מים אפורים וטעם של מתכת. משרד הבריאות מרגיע: אין סכנה ממשית

מים מזוהמים בבתי החולים. אילוסטרציה (shutterstock)

חוששים משפעת או מצפיפות בבתי החולים? יש סיבה נוספת לדאגה. סדרת בדיקות שנערכה בחודשים האחרונים מגלה כי בשורה ארוכה של בתי חולים ברחבי הארץ זורמים מים באיכות ירודה - כך חושף הבוקר כתב "מעריב" אביב לביא.

על פי הדוח, בשלושה מבתי החולים, אסף הרופא, פוריה ושמואל הרופא, התגלו ריכוזים חריגים של המתכת הרעילה עופרת. עד לשיפור המצב, הנחה משרד הבריאות את בתי החולים ה"סורחים" להימנע משימוש במים החמים לצרכי שתייה ובישול.

בבית החולים בילינסון בפתח תקווה ריכוז האלומיניום היה פי 5.5 מהתקן, כשעכירות המים עמדה על פי 8 מהתקן. בבית החולים אסף הרופא בצריפים התגלתה עופרת בריכוז של פי 3 מהתקן. בבית החולים זיו בצפת עמדה עכירות המים על פי 7 מהתקן וריכוז אלומיניום של פי 8. בבית החולים העמק בעפולה ריכוז האלומיניום עמד על פי 44 מהתקן.

"איכות המים על פי תוצאות הבדיקות הינה גרועה וריכוזי הכימיקלים במים חורגים במספר פרמטרים במאות אחוזים מעל התקן", סיכמה רופאה בכירה את הממצאים החריגים בדוח וציינה: "התגלו חריגות בכל המתכות שנבדקו: ברזל, עופרת, אלומיניום, אבץ ונחושת".

במשרד הבריאות ביקשו להרגיע ואמרו כי אין סכנה ממשית. "לא צפויות השפעות בריאותיות בקרב העובדים", אמרו בתגובה לפניית "מעריב". יחד עם זאת, הודו כי התגלו חריגות והחליטו לערוך בדיקות בחלק מהמוסדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק