הסוף לסחר בקופים לניסויים בישראל

שמים סוף לסבלם של הקופים: ישראל הפכה בעשרות השנים האחרונות למוקד של סחר בקופים למטרות ניסויים קוסמטיים. השר להגנת הסביבה גלעד ארדן קבע היום כי המשך הסחר ייאסר, אלא אם מדובר בסחר למטרת ניסויים רפואיים או הצלת הקופים. נותר רק לקוות שההחלטה תיושם

סוף להתעללות בקופים. אילוסטרציה (חדשות 2)

סוף לניסויים בקופים: השר להגנת הסביבה גלעד ארדן הורה היום על הפסקת הסחר בקופים בישראל, שאינו לצרכי מחקר רפואי. המשמעות: החל מעוד חצי שנה, סחר בקופים יתאפשר רק למטרת ניסויים מצילי חיים ולא לצורך ניסויים קוסמטיים.

"מחקר רפואי הוא הסיבה היחידה המצדיקה ניסויים בבעלי חיים, אין סיבה שישראל תשמש תחנת מעבר לסחר בקופים", אמר השר ארדן. ההחלטה התקבלה על רקע המצב ששרר בישראל במשך עשרות שנים בו קופים יובאו מאפריקה לישראל, גודלו ונשלחו לניסויים למטרות קוסמטיקה בחו"ל. עיקר הסחר התרחש ב"חוות מזור".

החוק החדש קובע שייבוא קופאים יתאפשר לצרכי מחקר רפואי בלבד או למען הצלתם ושיקומם. הפיקוח על הייצוא יתהדק ויתאפשר רק לאחר שתוכח מטרת הייבוא.

ארגוני בעלי החיים מברכים על ההחלטה. מתנועת "תנו לחיות לחיות" נמסר: "מדובר בהחלטה חשובה ותקדימית המבוססת על תפיסת עולם ערכית ומוסרית". עמותת "מאחורי דלתות המעבדה", שנלקחה חלק חשוב במאבק, מסרה: "מברכים על ההחלטה, אך מוטב היה לאסור כליל את הייבוא והסחר. המבחן האמיתי יהיה יישום ההחלטה. נמשיך לפעול לעיגון ההחלטה בחקיקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק