בת שנתיים לקתה בשפעת חזירים ואושפזה במצב קשה

פעוטה אושפזה הערב במצב קשה בבית החולים שניידר בפ"ת, לאחר שלקתה בשפעת חזירים. היא הונשמה במכונת הנשמה מיוחדת בניסיון לייצב את מצבה. מוקדם יותר היום מת עידן לוי, בן 15 מקיסריה כתוצאה מסיבוך נדיר של שפעת עונתית

השפעת ממשיכה להכות: פעוטה בת שנתיים אושפזה בבית החולים "שניידר" בפתח-תקווה, כשהיא במצב קשה לאחר שלקתה בשפעת החזירים. תחילה היא אושפזה בבית חולים אחר, אך משמצבה הידרדר הועברה לבית החולים בפתח תקווה.

הפעוטה הייתה בריאה לחלוטין ולא סבלה ממחלות אחרות או מחלות רקע לפני שנדבקה בשפעת הקשה. מבית החולים נמסר כי היא חוברה למכונה מיוחדת בשם "אקמו", המשמשת לתמיכה ממושכת של תפקוד הלב והריאות.

עוד נמסר כי למרות שמצבה התייצב הוא עדיין מוגדר קשה וכי היא עדיין לא יצאה מכלל סכנה. הוריה של הפעוטה ממשיכים לשבת כל העת ליד מיטת בתם ולהתפלל לשלומה.

בן 15 לקה בשפעת עונתית - ומת

מוקדם יותר היום אירעה טרגדיה בקיסריה, כשעידן לוי שהגיע למיון ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה ביום ראשון האחרון עקב שפעת עונתית, מת הבוקר בבית החולים למרות שלא סבל ממחלות רקע קודמות.

בסוף השבוע הוא היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-16, וכעת בני משפחתו, שעדיין לא מעכלים את האבדה, החלו לתלות מודעות אבל בשכונות קיסריה. "הוא היה ילד מקסים, בריא, ספורטאי" אמרה דורית, דודתו של עידן. "אין מילים, אנחנו לא מעכלים את זה, פשוט בהלם", סיפרה דודתו עדי כץ אבגר.

"גם נערים וילדים מתים משפעת, ולאו דווקא זקנים וחולים", אמר ד"ר מוני ליטמנוביץ בריאיון לגלי צה"ל. "בכל שנה אנשים מתים משפעת. זו עלולה להיות מחלה מאד קשה, שתלויה בתגובה של הגוף למחלה".

"דלקת ריאות מהסוג הזה, שנגרמה עקב מחלה ויראלית, יכולה להתפתח גם תוך שעה", הוסיף ד"ר ליטמנוביץ. "אם אין סיבה לחשוד שיש דלקת ריאות, והצילום תקין - אי אפשר בהכרח לזהות שיש בעיה".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק   

עוד בנושא:

מדינה בשפעת: צפיפות חריגה בביה"ח

רופאי ילדים מזהירים: "השפעת הרבה יותר חזקה השנה"