כיצד ליקוי החמה משפיע עלינו?

מתברר שליקוי החמה שנראה הבוקר בשמי ישראל משפיע גם על תחזיות הכוכבים שלנו. האסטרולוגית פנינה כץ מסבירה ומתריעה שלא כדאי היום לקבל החלטות גורליות. "יש להמשיך את החיים כרגיל, אך כדי להוריד פרופיל ולא לעשות מהלכים דרמטיים כמו ניתוח, דייט ראשון או קניית בית", לתשומת לבכם

כיצד משפיע ליקוי החמה החלקי שהתרחש היום על מפת הכוכבים שלנו? אירוע אסטרונומי אירע היום בשמי ישראל, כשבשיאו כמעט ממחצית השמש כוסתה על ידי הירח. האסטרולוגית פנינה כץ, הסבירה לחדשות 2 באינטרנט שאירוע כזה משפיע על קבלת ההחלטות שלנו והציעה לא לקבל היום החלטות גורליות.

"מדובר באירוע צפוי מראש. כמו כל הליקויים, אנו יודעים מתי ואיפה הם יתרחשו", הסבירה כץ. "לכן האירוע לא משנה את התחזיות האסטרולוגיות. הפעם הליקוי נראה מעל ישראל, ולכן נרגיש אותו גם במישור האישי מבחינת מצבי הרוח ותקלות שונות, וגם במישור הגלובלי כמו אסונות טבע".

כץ מציינת כי "כל מה שמתחיל ביום בו מתרחש ליקוי מקבל תפנית שלילית יותר. מאז אירוע המשט לעזה קיימת קומבינציה לא טובה של כוכבים, כשיש ריבוע דרמטי בין 4 פלנטות, וכשהליקוי נופל על אותה זווית, במזל גדי, ישנה השפעה שלילית ארוכת טווח".

אז האם אנחנו צריכים להישאר היום בבית לא לעשות כלום? כץ ממליצה "להמשיך את החיים כרגיל, אך להוריד פרופיל ולא לעשות דברים דרמטים כמו ניתוח, דייט ראשון או קניית בית". לצד האזרחים הפשוטים, כץ מגלה לנו שליקוי החמה משפיע לרעה על התחזית של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הליקוי הבא - רק ב-2013

ד"ר יגאל פת-אל, יו"ר האגודה הישראלית לאסטרונומיה, הסביר את התהליך בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אם לא יהיה גשם, יתחיל ליקוי חמה כאשר הירח פשוט יתחיל "לנגוס" בשמש. הירח נע בשמיים ויכסה חלק מהשמש". בראיון לגלי צה"ל הוסיף פת-אל כי בישראל יוסתרו מקסימום 46% משטח השמש, וציין כי "אנחנו יכולים להתנחם בכך שאף אחד לא יראה ליקוי חמה מלא היום. בסקנדינביה יראו את הליקוי באופן מקסימלי שם יוסתרו כ-86% משטח השמש".

"הליקוי הבא", מספר ד"ר פת-אל, "יהיה בנובמבר 2013, אבל הוא ייראה יותר חלקי מהיום. הליקוי הבא אחריו – רק ב-2020".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק