"ד"ר, תן לי אישור רפואי לפטור ממס"

יותר ויותר רופאי משפחה מתלוננים, כי בתקופה האחרונה מחליפות את אישורי המחלה השגרתיים - דרישות הזויות. בין המקרים שדווחו לאחרונה, התבקשו רופאי משפחה להעניק לאישה אישור לאמבטיה יומית כדי לעקוף את מס הבצורת, ולאישה אחרת לקבל תחתוני צמר במקום כותנה. "זה מציב אותנו במצב לא נעים", אומרים הרופאים

ד"ר, תן לי אישור הזוי. אילוסטרציה (רויטרס)

רופאי המשפחה מורגלים בכתיבת אישורים למטופליהם - אישור מחלה, אישורים רפואיים לחדר כושר או אישור עבור חידוש לרישיון נהיגה. אך מדי פעם הם מתבקשים לחתום על אישורים - קצת פחות קונבנציונליים, בלשון המעטה.

יותר ויותר רופאים מדווחים לאחרונה על אישורים יוצאי דופן שהם מתבקשים להעניק למטופלים - כפי שמפורסם הבוקר בעיתון "מעריב". כך למשל, דיווח רופא משפחה כי באחד מהמקרים התבקש לרשום אישור לאמבטיה יומית - רק כדי לחמוק מתשלום מס הבצורת; רופא אחר סיפר על חברת קיבוץ שביקשה ממנו אישור לקבל תחתוני צמר במקום הכותנה שחילקו לכולם - "כי היה לה קר".

אדם אחר ביקש מהרופא שיעביר למושב בו הוא מתגורר אישור מיוחד להתקין לו מזגן בבית, בגלל מחלת הלב שממנה הוא סובל. "הנושא הזה פשוט מעמיד את הרופאים במצב לא נעים", אומר הבוקר פרופסור שלמה וינקר, יו"ר איגוד רופאי המשפחה וראש החוג לרופאת משפחה באוניברסיטת תל אביב. "מדובר באישורים מיותרים שהדרישה אליהם רק גדלה. לצערי, זה הרבה יותר מאשר אי פעם".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק