רעידת אדמה בצפון: בבית שאן נפגע בניין ופונה מדייריו

סמוך לשעה 18:30 התרחשה רעידת אדמה באזור שבין בית שאן לבין צפת, בעוצמה 3.6 בסולם ריכטר. לא היו נפגעים, אולם נגרם נזק רב לבניין בבית שאן, שפונה עקב כך מדייריו. עשרות דיווחים התקבלו בפייסבוק של חדשות 2 באינטרנט וגם במייל האדום מגולשים שחשו היטב ברעידה

רעידת אדמה הורגשה הערב באזור צפון הארץ, במוקד שבין צפת לבין בית שאן. עוצמת הרעש - 3.6 בסולם ריכטר. ברעידה לא היו נפגעים, אולם נגרם נזק קל לבניין בבית שאן - שפונה מדייריו.  

רעידת האדמה הורגשה היטב בין היתר ביישובים הבאים: בית שאן, צפת, נצרת, נצרת-עילית, טבריה, עפולה, מגדל העמק, כפר תבור וכל היישובים שבאזור. בבית שאן נפגע אחד הבניינים כתוצאה מהרעידה וניזוק. לפיכך, הוחלט כצעד ביטחון לפנות את תושבי הבניין ולערוך לו בדיקת בטיחות.

"זו היתה הרעידה הכי חזקה שהרגשתי כל החיים"

גם במערכת חדשות 2 באינטרנט התקבלו עשרות פניות, תחילה מהגולשים בפייסבוק ולאחר מכן גם במייל האדום, שחשו היטב ברעידה ומיהרו לדווח. הגולשים דיווחו על רעידה חזקה שהורגשה היטב וגרמה לבהלה.

ראשונים לדווח היו גולשי חדשות 2 בפייסבוק - יוני פדידה, איתמר נחום וגיל אוחיון - שעדכנו בזמן אמת על רעידת האדמה באזור בית שאן. גם לבנת מבית שאן דיווחה במייל האדום כי "כל הבניין רעד", ואילו גולש אחר מאזור צפת סיפר כי "הכל רעד, ממש נפלתי מהכיסא".

אהרון מנצרת סיפר כי "שמענו את החלונות משקשקים ואז כל השכנים יצאו החוצה בבהלה". יוני מבית שאן אמר לחדשות 2 כי "זו היתה הרעידה הכי חזקה שהרגשתי כל החיים. כל הכסאות והשולחנות בבית רעדו, והכלבה שלי התחילה ליילל".

במכון הססמולוגי אמרו הערב כי "קיבלנו דיווחים ממוקדים שונים, החל מבית שאן ועד לצפת. בכל מקרה, מדובר ברעידת אדמה קצת יותר חזקה מזו שהורגשה אתמול, אך בכל אופן לא חזקה יותר ממה שאנחנו רגילים", הוסיפו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק