בת שנתיים מטופלת במריחואנה רפואית

פעוטה בת שנתיים מטופלת בישראל במריחואנה רפואית לאחר שחלתה בסרטן הדם. "זהו אמצעי יעיל לשיכוך כאבים במבוגרים ולכן יש היגיון לתת אותו גם לילדים", אמר ד"ר יהודה ברוך ממשרד הבריאות. את התרופה מקבלת הפעוטה בטיפות או בעוגיות, ומאז תחילת הטיפול חל שיפור בהרגשתה

בת שנתיים מטופלת בקנביס רפואי. אילוסטרציה (חדשות 2)

מתוך 4,500 המשתמשים במריחואנה רפואית בישראל, 22 מהם הם ילדים ונערים שחלו בסרטן. הצעירה ביניהם היא בת שנתיים בלבד, כך פורסם הבור בעיתון "ידיעות אחרונות".

הפעוטה הסובלת מסרטן הדם סבלה מכאבים קשים במיוחד. בעקבות בקשה של בית החולים "שיבא", קיבלה אישור לשימוש במריחואנה בכדי להקל על סבלה ותופעות הלוואי של הטיפולים. רופאי בית החולים מדווחים כי מאז חל שיפור בהרגשתה.

מתן מריחואנה לילדים נעשית בדרך המותאמת לגילם - בתוך שמן מיוחד הניתן להם בטיפות או בתוך עוגיות. כמן כן, המינון שניתן להם עומד על חצי גרם ביום, לעומת גרם אחד שניתן לאדם מבוגר.

"עד היום אישרנו אצת כל הבקשות שהוגשו לנו לשימוש במריחואנה רפואית בילדים", סיפר ד"ר יהודה ברוך, האחראי מטם משרד הבריאות להנפקת אישורים רפואיים לשימוש במריחואנה. " זהו אמצעי יעיל לשיכוך כאבים במבוגרים ולכן יש היגיון לתת אותו גם לילדים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק