50 אלף בני אדם מטיילים באזור הכרמל

שלושה שבועות אחרי אסון השריפה, שב הבוקר עם ישראל, בהמוניו, לטייל בכרמל. 50 אלף בני אדם פקדו את האזור משעות הבוקר המוקדמות – עומסי תנועה כבדים נרשמים במקום. 95% ממסלולי הטיול פתוחים לטיולים

המטיילים שבים לכרמל: 50 אלף בני אדם פוקדים משעות הבוקר המוקדמות את אזור הכרמל, עם פתיחתם של מסלולי הטיול - שלושה שבועות לאחר אסון השריפה.

כמות המבקרים גורמת לעומסי תנועה כבדים באזור: כביש מספר 721, בקטע שבין צומת אורן לצומת דמון עמוס מאוד לשני הכיוונים. במשטרה קוראים לציבור הנהגים שלא להגיע למקום, ולנסוע בדרכים חלופיות.

גם אתם יצאתם לטייל היום בכרמל? צלמו ושלחו לנו באמצעות דף הבית של חדשות 2 בפייסבוק,  באמצעות אפליקציית האייפון של חדשות 2 או באמצעות המייל האדום

אתמול שבה ופתחה רשות הטבע והגנים 95% משבילי הכרמל לציבור הרחב - בשלב זה לטיול רגלי בלבד. מדובר באלף קילומטרים של שבילים, הכוללים 56 מסלולי הליכה בסך הכל. בין השבילים שאינם פתוחים עדיין לטיול:שבילים בתחום הר שוקף, רקית , הר ערקן והשבילים במתחם יישח.

חטיבת הנח"ל סייעה בהכשרת המסלולים

פתיחת המסלולים בסוף השבוע התאפשרה הודות לפעילות משותפת של רשות שמורות הטבע עם חיילי חטיבת הנח"ל, שסייעו בהכשרת השטח לטיולים.

"מאות רבות של חיילים התפרסו בעשרות רבות של מסלולים", סיפר השבוע אל"מ אמיר אבולעפיה, מפקד חטיבת הנח"ל, בראיון מיוחד לתכנית "שש עם עודד בן עמי". "התחייבנו בפני רשות הטבע לפתוח את מרבית הנתיבים, כך שעם ישראל יוכל לשוב ולטייל פה. כולנו הרגשנו רע עם השריפה הזאת, וכעת ניתנה לנו ההזדמנות לתרום ולהחזיר את הירוק לכרמל".

"זה בא מהמקום של אהבת המולדת, מהמקום הכי בסיסי, אנושי, וארצישראלי", סיפר אל"מ אבולעפיה. "השלמות עם המשימה הזו היא מוחלטת: כולם עוזרים משעות הבוקר המוקדמות, הגיעו הנה חיילים בלי שעות שינה".

אך עדיין, למי שכבר קיווה, לא רואים לבלובים ראשונים אחרי האסון הכבד החודש. "הריח החריף של השריפה עדיין באוויר", מספר אל"מ אבולעפיה. עם זאת, ברשות הטבע והגנים מזמינים את הציבור הישראלי לשוב ולטייל באזור - במיוחד לאחר האיסור שחל על ההתקרבות למקום בימים הראשונים שלאחר כיבוי השריפה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק