הערכה: גשם יירד בערב השנה החדשה

בשבת הקרובה נוכל ליהנות מהפוגה של החורף ומזג האוויר הקריר. שבת הקרובה צפויה להיות שמשית ונעימה במיוחד. אם עדיין לא תכננתם טיול בחיק הטבע זה הזמן, וכדאי למהר - הגשם יחזור ככל הנראה כבר בסוף השבוע הבא

סוף שבוע מושלם לטיולים: לאחר שבוע קריר במקצת, השבת הקרובה צפויה להיות אביבית ונעימה. ההפוגה בחורף היא סיבה מצוינת לצאת להתאוורר בחיק הטבע, מזג האוויר בהחלט ישתף עולה. הנה התחזית הצפויה במספר אתרים בהם מומלץ לבקר בסוף השבוע.

לכל מי שעדיין לא הספיק לצפות בשלג, בשבת הזאת תהיה לכם הזדמנות נוספת. מזג האוויר באתר החרמון יהיה נאה, והטמפרטורה תנוע בין 10 ל-8 מעלות. למבקרים מומלץ מאוד להביא משקפי שמש ולא לבוא בלבוש חם מדי. מסלולי הגלישה באתר עדיין פתוחים ופעילים למרות גובה השלג הנמוך יחסית, 20 סנטימטרים במפלס העליון ו-10 סנטימטרים במפלס התחתון.

באזור הכרמל המשתקם הטמפרטורה במהלך השבת תהיה 19-20 מעלות, ויהיה בהיר עד מעונן חלקית. הרוחות יהיו קלות. חלקים מאזור הכרמל שנפגע יהיו פתוחים למבקרים ויש להישמע להנחיות השילוט שבמקום.

טבילה קרה בכינרת

גם בכינרת יהיה מזג אוויר נוח ומתאים לטיולים. בחוף צמח הטמפרטורה תעמוד על 22 מעלות מחר, כך גם באזור שמורת יהודייה. למרות הגשמים האחרונים לא חל שינוי של ממש במפלס הכינרת שממשיך להיות נמוך ביותר מ-5 מטרים מהקו האדום העליון. טמפרטורת המים בכינרת היא 16-17 מעלות, ולכן טבילה יכולה להיות קרה למדי.

בדרום רמת הגולן ועמק החולה מזג האוויר יהיה נאה, והטמפרטורה תעמוד על 22 מעלות, עם רוחות מזרחיות קלות. הראות תהיה טובה עד בינונית. טמפרטורת המים במעיינות רמת הגולן ובנחלים תעמוד על 13-15 מעלות. זרם המים יהיה חלש בהתאם לתחילת עונת הגשמים.

בים המלח הטמפרטורה בחוץ ובתוך המים דומה מאוד. 22 מעלות במים ו-23 מעלות מחר בדרום ים המלח. בבקעה יעשה קריר מוקדם יחסית אז מומלץ להצטייד בשרוול ארוך.

ייתכן גשם בערב השנה החדשה

באילת הטמפרטורה תגיע בשעות הצהריים ל-24 מעלות. למשתזפים, תיתכן אכזבה בעיקר בשעות הצהריים עם כניסתה של עננות גבוהה ובינונית. טמפרטורת המים במפרץ אילת תעמוד על 23 מעלות. יש לציין כי בשל קצב ההתקררות האיטי של מי ים סוף השנה זהו מקווה מים החם ביותר בארץ בימים אלה, בעוד שבים התיכון להשוואה הטמפרטורה היא 21 מעלות.

בתחילת השבוע הבא הטמפרטורות צפויות להמשיך לעלות וייתכן מזג אוויר שרבי. באזור החוף, השפלה וצפון הנגב יגיעו הטמפרטורות ל-25 מעלות, טמפרטורה גבוהה מהמוצע לעונה. בימים שלישי וברביעי יגיעו לאזורנו אובך ורוחות יבשות. רק לקראת סוף השבוע ייתכן והגשם יחזור ואף קיים סיכוי לגשם בערב האחרון של השנה הלועזית שחל בסוף השבוע.

 רוצים לקבל עדכוני תחזית שוטפים? הצטרפו לדף תחזית חדשות 2 בפייסבוק