בסופ"ש הקרוב: אפשר לשוב לטייל בכרמל

95% ממסלולי הטיול ישובו להיפתח בפני המטייל הישראלי, אחרי פעולות שיקום שנמשכו שלושה שבועות. רשות שמורות הטבע, בשיתוף עם חיילי חטיבת הנח"ל, השלימו את פעולות השיקום. כל ההמלצות לביקור בכרמל בסופ"ש

שלושה שבועות לאחר שריפת הענק בכרמל - חזרה כמעט מוחלטת לשגרה באזור מוכה האסון. ברשות הטבע והגנים הודיעו הערב כי 95% ממסלולי הטיול בכרמל ייפתחו בפני הקהל הנרחב בסוף השבוע הקרוב - וזאת הודות לפעילות משותפת עם חיילי חטיבת הנח"ל, שסייעו בהכשרת השטח לטיולים.

"מאות רבות של חיילים התפרסו היום בעשרות רבות של מסלולים", סיפר הערב אל"מ אמיר אבולעפיה, מפקד חטיבת הנח"ל, בראיון מיוחד לתכנית "שש עם". "התחייבנו בפני רשות הטבע לפתוח את מרבית הנתיבים, כך שעם ישראל יוכל לשוב ולטייל פה. כולנו הרגשנו רע עם השריפה הזאת, וכעת ניתנה לנו ההזדמנות לתרום ולהחזיר את הירוק לכרמל".

"כולם עוזרים - מהמקום הכי אנושי"

"זה בא מהמקום של אהבת המולדת, מהמקום הכי בסיסי, אנושי, וארצישראלי", סיפר אל"מ אבולעפיה. "השלמות עם המשימה הזו היא מוחלטת: כולם עוזרים משעות הבוקר המוקדמות, הגיעו הנה חיילים בלי שעות שינה".

אך עדיין, למי שכבר קיווה, לא רואים לבלובים ראשונים אחרי האסון הכבד החודש. "הריח החריף של השריפה עדיין באוויר", מספר אל"מ אבולעפיה. עם זאת, ברשות הטבע והגנים מזמינים את הציבור הישראלי לשוב ולטייל באזור - במיוחד לאחר האיסור שחל על ההתקרבות למקום בימים הראשונים שלאחר כיבוי השריפה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק