ילדים זה שמחה? תלוי כמה

מתכננים משפחה? כדאי שתלמדו את הנתונים הבאים. קיים קשר ישיר בין כמות הילדים לבים תוחלת חייה ובריאותה של אמם. נשים שילדו ילד אחד או לחילופין ילדו יותר מארבעה ילדים - קיצרו את תוחלת חייהן באופן משמעותי ונטו יותר לחלות במחלות לב, סוכרת וסרטן, כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות"

(חדשות 2)

ילדים זה שמחה? תלוי כמה יש לכם. מחקר חדש, מקיף וארוך במיוחד חושף נתונים חדשים אודות הקשר בין מספר הילדים ואורך חייה ובריאותה של האם. מסתבר כי הכי בריא להיות אם לשניים עד ארבעה ילדים.

הנתונים מראים כי מספר הילדים הממוצע למשפחה בישראל מתאים למספר הילדים ש"בריא" לגדל. תוחלת חייהן של אמהות לילד אחד או ליותר מחמישה ילדים הייתה קצרה יותר והן נטו לסבול יותר ממחלות כגון: סרטן סוכרת ומחלות לב.

"בהריון גוף האישה עובר שינויים פיזיולוגים קיצוניים שלוקחים משאבים מהאם למען העובר, דבר הגורם לשינוי במטבוליזם של האם ומשפיע על התמותה בהמשך החיים", מסביר פרופ' מנחם פרידלנדר מבית החולים הדסה עין כרם.

"אחת ההשערות היא שמצבה הבריאותי של אישה שיש לה ילד אחד פחות טוב מלכתחילה", אמר ד"ר אורי דיור לכתבת "ידיעות אחרונות" שרית רוזנבלום. "השערה אחרת קשורה ליכולתו המוגבלת של ילד יחיד לדאוג להוריו המבוגרים", הוסיף ד"ר דיור.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק