35 צוערים נדבקו בשפעת החזירים

במהלך פעילות שערכו בירושלים, לקו עשרות הצוערים בתסמינים דומים של המחלה. הם נלקחו לבית החולים הדסה עין כרם, ול-8 מהם נלקחו בדיקות דם. הבדיקות הוכיחו כי הם לוקים במחלה. טיפול מונע הוענק לכל הצוערים - והם הוחזרו לבסיסם

35 צוערים בבית הספר לקצינים של צה"ל בדרום לקו בימים האחרונים בשפעת החזירים. בקרב הצוערים, שהיו בפעילות חברתית בירושלים, אובחנו תסמינים של שפעת והם הועברו לבדיקות בבית החולים הדסה עין כרם.

דגימות דם שנערכו לשמונה מהם העלו כי הם לקו בשפעת החזירים. מכך הסיק הצוות הרפואי כי כל הצוערים, שסבלו מתסמינים דומים, לקו באותה השפעת. אחרי שקיבלו טיפול מונע - הוחזרו כולם לבסיס בדרום, וכעת הם נחים.

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך הלילה התלוננו 35 חיילים, אשר שהו בסדנת חינוך בהר גילה, על שיעול המלווה בחום וחולשה כללית. בעקבות תלונות אלו הורה קצין הרפואה הראשי על ביצוע בדיקות מידיות למציאת מקור ואופי המחלה".

"עם היוודע המקרה, רופאים מומחים של בריאות הצבא בשיתוף עם רופאים מומחים של בי"ח "הדסה" עין כרם ורופאים מ"ביקור רופא" ירושלים בדקו את כלל החיילים. מצבם של החיילים הוגדר קל, ואינם נדרשו לאישפוז. בבדיקה עלה כי מדובר בשפעת החזירים (H1N1). קצין הרפואה הראשי הורה על המשך מתן חיסון מונע לשפעת לחיילי הבה"ד. גורמי הרפואה בצה"ל עובדים בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות וננקטות הפעולות למניעת התפרצות נוספת", עוד נמסר.

רק בשבוע שעבר נפטר בבית החולים צעיר בן 33, שאושפז כשהוא סובל משפעת החזירים. מצבו הדרדר תוך זמן קצר - והוא נפטר מהמחלה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק