קיבל טיפול לסרטן - ונרפא מאיידס

טיפול חדשני, וגם די מקרי, הביא חולה איידס שקיבל טיפול למחלת הלוקמיה ממנה הוא סובל להירפא מכל נגיפי ה-HIV שבגופו. הטיפול ניתן לחולה לפני כ-3 שנים ועכשיו גילו הרופאים לתדהמתם כי הוא נרפא לחלוטין ממחלת האיידס. עם זאת, ככל הנראה עוד מוקדם מדי לחגוג את ניצחון המלחמה במחלה, אבל אין ספק שהקרב הנוכחי הצליח

איידס - בקרוב הטיפול? אילוסטרציה (AP)

האם נמצא הטיפול שיסייע לאנשים להחלים באופן מוחלט מאיידס? השתלת דם בלתי שגרתית שבוצעה בחולה אמריקני בברלין, שנועדה לטפל במחלת הלוקמיה ממנה הוא סובל, גרמה להעלמת כלל נגיפי ה-HIV מגופו. עם זאת, הרופאים שטיפלו בחולה אמרו שככל הנראה הטיפול שהתגלה במקרה אינו מתאים לשימוש רחב יותר בנשאי הנגיף.

הגבר, בשנות ה-40 לחייו, קיבל את הטיפול בשנת 2007 מתורם שדמו ככל הנראה מגלה עמידות לנגיף ה-HIV. לרופאים המשתילים כלל לא הייתה כוונה לטפל בנושא האיידס, אלא רק בלוקמיה. אך כעת, שלוש שנים אחרי, הם נותרו בהלם כשגילו את תוצאות ההשתלה.

"זו תוצאה מאוד מעניינת ודי מדהימה שלמעשה מראה שניתן לרפא חולים מ-HIV", אמר ד"ר מייקל סאאג מאוניברסיטת אלבמה בברמינגהם, המשמש כיו"ר האיגוד למציאת טיפול תרופתי לאיידס. "עד היום השתמשנו בהשתלת תאי דם רק כדי לטפל בלוקמיה, אבל כנראה שעכשיו נצטרך לחשוב על הדברים מחדש", הוסיף סאאג.

"לעומת זאת, אי אפשר להשליך מהמקרה הפרטי הזה ולהתחיל להעניק את הטיפול לנשאי HIV שהמחלה עדיין לא התפרצה בגופם", אמר סאאג והוסיף כי מדובר בתהליך מסוכן מדי. "זה גורם לנו בינתיים לחשוב ולבדוק ואולי בהמשך נצליח להשיג פריצת דרך משמעותית יותר", סיכם את דבריו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק