סקנדינביה זה כאן: השלג בדרך

כבר חודשים שאנחנו מחכים לו, אבל בסוף השבוע הזה הגשם סוף סוף מגיע - ובגדול. מומלץ להכין את המעילים והכפפות לקראת המערכת החורפית שתחל כבר מחר ותלווה אותנו בשבוע הקרוב: גשמים עזים, רוחות חזקות וחשש מהצפות. אבל ההפתעה הגדולה: שלג - שצפוי לרדת באתר החרמון

באיחור גדול שכבר לא נחשב אופנתי, החורף מגיע לאזורנו: גל קור צפוי להגיע מסקנדינביה ולהשתלט על כל אזורי הארץ בסוף השבוע הקרוב. על פי התחזיות באתר השירות המטארולוגי, החל מיום שישי צפווים לרדת גשמים ברוב חלקי הארץ, שיימשכו עד השבוע הבא.

הטמפרטורות צפויות לרדת בשיעור ניכר כבר מחר, אך כבר היום צפויה עננות חלקית בלבד בכל אזורי הארץ. החורף יורגש במלוא עוצמתו ביום שבת, והוא ילווה בממטרים כבדים ברוב אזורי הארץ, שצפויים לגרום גם להצפות. תושבי הדרום יהנו מהגשם רק ביום ראשון, אז הגשם צפוי להגיע גם לערבה.

אבל מלבד הגשמים, כדאי להתכונן גם לרוחות, ולחזק חוטי חשמל ועמודים רופפים. רוחות במהירות של בין 60 ל-100 קמ"ש ינשבו ברחבי הארץ בשבת.

ההפתעה הגדולה של הסופה צפויה להגיע ביום ראשון עם שלג שיירד בחרמון. הטמפרטורות בגבולה הצפוני של המדינה ינועו סביב האפס, ובאתר החרמון נערכים לשלג הצפוי, ומבקשים מהמבקרים להתעדכן בשעות הפעילות.

קצרין - 22 מעלות
חיפה - 25 מעלות
תל-אביב - 24 מעלות
ירושלים - 18 מעלות
באר-שבע - 25 מעלות
באילת - 24 מעלות

גובה הגלים בים התיכון יהיה 120-60 סנטימטרים וטמפרטורות המים תהיה 23 מעלות.

רוצים לקבל עדכונים על הסופה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק