הסערה בדרך: חשש מהצפות ושיטפונות

אחרי חודשים של ציפייה סוף השבוע הקרוב צפוי להיות סוער מהרגיל. על פי התחזיות במהלך ימי הסופה ינשבו רוחות עזות שיגיעו עד ל-80 קמ"ש. במקומות הנמוכים ייתכנו הצפות ושיטפונות והטמפרוטורות צפויות להיות נמוכות במיוחד. הנה התחזית המלאה לסופה שמתקרבת בצעדי ענק

מוכנים לסערה הגדולה? בסוף השבוע הקרוב אנו עומדים ליהנות ממזג אוויר חורפי שבחודשים האחרונים יכלו רק לדמיין. בימים שבת, ראשון וייתכן שגם בשני יהיו רוחות עזות ואף חשש לשיטפונות והצפות.

על פי הערכה, הסופה שבדרך תהיה משמעותית וקרה במיוחד. במהלך סוף השובע צפויות רוחות עזות שיגיעו עד ל-80 קמ"ש, ירדו משקעים רבים באזור הצפון שיהוו 20%-30% מהכמות העונתית, ואף יורגש שלג ראשון בפסגות החרמון.

בשל המשקעים הרבים מזהירים כי קיים חשש להצפות ושיטפונות במקומות הנמוכים. את הסופה ירגישו בעיקר תושבי צפון הארץ, שם ירדו על פי הערכה מרבית הגשמים, אך גם תושבי המרכז והדרום יזכו לגשמים ורוחות.

כבר ביום שישי הקרוב צפוי להתחיל הגשם המקומי בדרום ובצפון ויביא עימו את תחילתה של הסופה. בשישי בערב ושבת בבוקר תהיה הפוגה קלה במשקעים, אך לאחר מכן יחזור הגשם עם טמפרטורות נמוכות שימשך ליום ראשון. בשני תהיה היחלשות אך מזג אוויר חורפי מאוד והתייצבות תגיע רק בשלישי.

רוצים לקבל עדכונים על הסופה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק