תוצאות השריפה: השטח שנשרף בכרמל - כגודל ת"א

האש בכרמל כבר כילתה יותר מ-50 אלף דונמים של חורש טבעי בכרמל וכוחות הכיבוי עדיין נלחמים בלהבות. יותר מ-5 מיליון עצים עלו באש. השטח העצום של השטח שנשרף שווה לכ- 78.5% משטחה של חיפה וכ- כ-40% משטחה של ירושלים. גודל השטח זהה ל-14 פעמים שטחו של פארק הירקון, וללא פחות מ-7,142 מגרשי כדורגל

השריפה הגדולה בכרמל נכנסה היום ליומה הרביעי, ובצל עבודת צוותי הכיבוי מתחילים לאמוד את היקף הנזק האדיר. עד כה כילתה האש למעלה מ-50 אלף דונמים של חורש טבעי בכרמל, ויותר מ-5 מיליון עצים. בסך הכל כילתה האש 55.5% משטח היערות.

לשם השוואה, השטח שעלה באש מהווה כ-96.5% משטחה של העיר תל-אביב, 78.5% משטחה של חיפה וכ- כ-40% משטחה של ירושלים. כמו כן, גודל השטח זהה ל-14 פעמים שטחו של פארק הירקון, וללא פחות מ-7,142 מגרשי כדורגל. השטח שחרב יכול להכיל את העיר בת ים כ-6 פעמים.

14 פעמים שטחו של פארק הירקון (חדשות 2)
להערכות מומחים טרם ברורות ההשלכות ארוכות הטווח של נזקי הדליקה שהשמידה שטחים נרחבים משטחם הכולל של יערות הכרמל המשתרעים על פני כ-90 דונמים. יידרשו עשרות ואף מאות שנים לשקמם.

פארק הכרמל הוא הגדול מבין הגנים הלאומיים בישראל. זו אינה הדליקה הראשונה שפוקדת את האזור: בשנים 1989 ו-1998 נשרפו כ-20 אלף דונמים של חורש ביערות, ובמהלך מלחמת לבנון השנייה נשרפו כ-18 אלף דונמים כתוצאה מדליקות שפרצו מהפגזות חיזבאללה.

האסון בכרמל - כותרות אחרונות:

מטוס הכיבוי האמריקני "סופר טנקר" מעל הכרמל

3 חשודים נוספים בניסיונות הצתה נעצרו ע"י משטרה

אביו של הכבאי שנספה באסון זועם: "שלחו את הבן שלי להתאבד"

כך פועלת "הרכבת האווירית" בכרמל

עד ראייה: "ניתן היה למנוע את אסון האוטובוס"

שלמה ארצי חוזר לביתו שבעין הוד

צפו: כך עוקבים בחפ"ק אחרי התקדמות האש

לילה עם הכבאים האמיצים שנלחמים באש

מסע בעקבות קציני המשטרה שנהרגו באסון