נתפס: 86 אלף ביצים מוברחות בתוך ספרי קודש

משלוח ענק של ביצים עליהן אין פיקוח, ואשר עליהן יש חותמות מזוייפות של משרד הבריאות, נתפס סמוך לירושלים. הביצים יוצרו ברשות הפלסטינית - ועשו דרכן לישראל, מוסתרות בספרי קודש

הביצים שנתפסו, לצד ספרי הקודש (נפטלי דדון)

86,400 ביצים מוברחות נתפסו אמש במחסום המנהרות באזור ירושלים, על ידי מפקחי יחידת פיקוח צומח וחי של משרד החקלאות, בשיתוף שוטרי משמר הגבול בעוטף ירושלים.

הביצים שהוברחו משטחי הרשות הפלסטינית לתוך ישראל יועדו לשיווק בחנויות לממכר מזון בירושלים ונחתמו בחותמת מזויפת, תוך שימוש בשמו של אחד ממכוני המיון הגדולים והמוכרים בישראל - והוסתרו במשלוח גדול של ספרי קודש בשם "אורות הזוהר".

במהלך הבידוק הביטחוני שעבר הרכב במחסום, הבין נהג המשאית כי הוא עומד להיתפס והחל לדהור במנוסה, כאשר השוטר שביצע את פעולת הבידוק תלוי על המשאית. בסופו של דבר הנהג עצר את המשאית ונמלט מהמקום. השוטר נפצע קל וטופל. כעת מתבצעות פעולות לאיתור החשוד.

הוחתמו בחותמות מזוייפות

בבדיקת המשאית על ידי מפקחי היחידה של משרד החקלאות, נמצא כי המשאית עמוסה בספרי קודש, אשר בתוכם וביניהם מוסתרות 86,400 ביצים. יתרה מכך, הביצים הוחתמו בחותמות מזויפות, על מנת להעלים את המידע אודות מקור הביצים ועל מנת ליצור מצג שווא כי אלו ביצים תקינות וטובות למאכל.

"מתפיסה לתפיסה, אנו רואים כי המבריחים משכללים את דרכי ההברחה, ובכך עלולים לסכן את בריאות הציבור", אמר היום מנהל יחידת הפיקוח במשרד החקלאות, רואי קליגר. "ביצים בפרט, ומוצרים מן החי בכלל, המיוצרים בשטחי הרשות הפלסטינית אסורים לשיווק בישראל, כיוון שאיננו מקיימים פיקוח וטרינרי על אופן גידולם וייצורם, וכיוון שאין לנו כל יכולת לשלוט על התנאים הסניטאריים ועל שרשרת הקירור למוצר רגיש כזה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק