רעידת אדמה הורגשה ליד ים המלח

בפעם השנייה השבוע האדמה רועדת - הפעם בדרום. רעידת אדמה בעוצמה של 3.5 הורגשה הבוקר ליד ים המלח. אין דיווחים על נפגעים או נזק

בפעם השלישית החודש - רעש אדמה בצפון: רעידת אדמה קלה הורגשה לפני זמן קצר בצפון הארץ. מהמכון הססמולוגי נמסר כי הרעש שהורגש היה בעוצמה של 3.5 בסולם ריכטר. אין דיווח על נפגעים או נזק.

רק ביום חמישי שעבר אירעה רעידת אדמה בישראל. מספר דיווחים התקבלו בשעות הצהריים מתושבים מבוהלים באזור הקיבוץ איילת השחר בצפון לאחר שהרגישו את האדמה זזה. עמיר פורת שהיה במשרדו באיילת השחר בזמן הרעש סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מיד ידע שמדובר ברעידת אדמה. "מדובר רק בכמה שניות, הכיסאות במשרד קפצו", מספר פורת.

ד"ר רמי הופשטטר מהמכון הססמולוגי התייחס לשאלה האם אפשר לחזות או אפילו לקבל התרעה על רעש אדמה מראשי. "אי אפשר למנוע אותה או לצפות אותה", השיב והוסיף כי המאמץ מתמקד בהכנות ראויות אם וכאשר תרעד האדמה בעוצמה. "צריך להתמקד בהכנה של האוכלוסייה ובחיזוק המבנים", הדגיש ד"ר הופשטטר.

לפני שבועיים: רעידה בגליל העליון

רק בחודש האחרון הורגשו שתי רעידות אדמה בגליל העליון, אחת בעוצמה 3.6 בסולם ריכטר והשנייה בעוצמה של 2.7. גם אז לא היו נפגעים או על נזק. מהמכון הגיאופיסי נמסר לחדשות 2 כי רעידת האדמה הקודמת שהתרחשה לפני תשעה ימים הורגשה בשעה 4:32 לפנות בוקר. מוקד הרעידה היה באזור מושב אביבים, אולם היא הורגשה במספר מוקדים בגליל העליון.

עשרות גולשים פנו למערכת חדשות 2 באינטרנט באמצעות המייל האדום וסיפרו על רעידת האדמה. "רעידת אדמה בצפון הארץ, ממש כך", סיפר גולש מקריית שמונה. "כל הבית שלי התעורר והיא נמשכה יחסית הרבה זמן". גולש אחר מחורפיש סיפר: "כל הבית רעד והשכנים יצאו החוצה בבהלה. זה נמשך אולי חמש שניות אבל זה היה ממש מפחיד".