ישראל 2010: חיים 3 שנים יותר

מדוח חדש של משרד הבריאות עולה כי תוחלת החיים של הגברים והנשים בישראל עלתה בעשור האחרון ב-3 שנים בממוצע. גברים חיים 79.7 שנים בממוצע, ונשים 83.5. סיבת המוות העיקרית: מחלת הסרטן

ישראל 2010: חיים 3 שנים יותר (חדשות 2)

סיבה לחייך: תוחלת החיים של הגברים והנשים בישראל עלתה בעשור האחרון בשלוש שנים בממוצע - כך עולה מדוח שפרסם השבוע משרד הבריאות, ועיקריו מובאים הבוקר בעיתון "הארץ". תוחלת החיים של הגבר הישראלי עלתה ל-79.7 שנים בממוצע, בעוד שתחולת החיים של האישה הישראלית עלתה ל-83.5 שנים.

הדוח עוסק גם בנתונים נוספים הקשורים לנושא תוחלת החיים, ובהם תחלואה במחלות קשות. בעשור החולף חלה עלייה של שישה אחוזים בתחלואה בסרטן בקרב גברים יהודים, בעוד שבמגזר הערבי זינקה התחלואה ב-21% בקרב גברים. כמו כן נרשמה עלייה חדה של 11% בתחלואה בסרטן בקרב נשים ערביות, אם כי במגזר היהודי נרשמה דווקא ירידה של ארבעה אחוזים בשיעור תחלואת הסרטן.

הסרטן - סיבת המוות העיקרית

מחלת הסרטן מוגדרת עדיין סיבת המוות העיקרית בישראל, בדומה למדינות המערב, ואולם מגיל 75 ומעלה, מרבית מקרי המוות בישראל הם כתוצאה ממחלות לב. בטיפולי הפריה חוץ-גופית נמשכת מגמת עלייה. ב-2008 נמנו בישראל 29,196 מחזורי טיפול בהפריה חוץ-גופית, בהשוואה ל-18,011 בשנת 2000 - זינוק של 61%.

"משרד הבריאות שוקד בימים אלה על הכנת תכנית עבודה רב שנתית", אמר לעיתון מנכ"ל משרד הבריאות, הד"ר רוני גמזו. "מטרת התכנית היא לקדם את בריאות הציבור ולשפר את איכות חייהם של אזרחי המדינה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק