התפילות עזרו? גשם צפוי כבר בשבוע הבא

אלפי בני אדם גדשו אתמול את רחבת הכותל המערבי והתפללו לגשם - ואולי זה מה שהוביל לשינוי בתחזית מזג האוויר. מערכת חורפית עושה את דרכה מאירופה הקרה לעבר ישראל, וגובר הסיכוי לגשם שיתחיל ביום ראשון בערב ויימשך עד שני אחה"צ, בליווי סופות רעמים וירידה תלולה בטמפרטורות. וגם: סיכוי לעלייה ראשונה במפלס הכינרת

הכינו את המטריות: נראה שבשבוע הבא נזכה לראות סוף סוף מחזה לא שגרתי בישראל - גשם.

רוצים את כל העדכונים על מזג האוויר? הצטרפו לפייסבוק של חזאי חדשות 2

גובר הסיכוי לגשם שיתחיל ביום ראשון בערב-לילה ויימשך עד יום שני אחה"צ. אמנם מדובר במערכת חורפית קצרה, אך היא תורגש היטב מהצפון ועד הנגב. חלק מהאוויר הקר ששורר מעל אירופה הצליח סוף סוף להתנתק מהיבשת הקפואה ולנוע לאזורנו. בזכות זאת, מזג אוויר לא יציב המלווה ברוחות חזקות וירידה של כ-10 מעלות בטמפרטורה צפוי לנו החל מיום ראשון בערב.

אתמול עוד ציפינו לשבועיים יבשים לחלוטין, אולם שינוי בלתי צפוי במודלים על פיהם עורכים את התחזית מרמז על גשם כבר בשבוע הבא. הגשם יחל בצפון ובמרכז ואיתו גם סופות רעמים מקומיות, רובו יירד בשעות הלילה שבין ראשון לשני. לכן, החוויה העיקרית שנרוויח מכך היא ריח נפלא של גשם בבוקרו של יום שני, אליו התגעגענו כל כך, שילווה בגשמים מקומיים מהצפון ועד צפון הנגב.

חשוב לציין שמדובר בתחזית לטווח רחוק וייתכנו בה שינויים, אך אין ספק שמדובר בשינוי מרענן, במיוחד בעקבות היובש שפוקד אותנו בתקופה האחרונה. ולמאמינים שביניכם, נוכל לומר שאולי התפילה ההמונית שהתקיימה אתמול בכותל המערבי הביאה סוף סוף את טיפות הגשם המיוחלות.

עלייה ראשונה במפלס הכינרת?

אם אכן תתממש התחזית והגשם יקפוץ לביקור, תתכן עלייה ראשונה במפלס הכינרת העונה. הכינרת ממשיכה לאבד חצי ס"מ מדי יום בשל שאיבה ואידוי. החודש, שהיה הנובמבר היבש ביותר מאז שנות ה- 20 בצפון הארץ, תאבד הכינרת לא פחות מ-12 מיליארד ליטר מים - שיא כל הזמנים.

רק כ- 80 ס"מ מפרידים ביו המפלס כיום לקו השחור - ממנו לא ניתן יותר לשאוב מים. אם חודש דצמבר לא יביא עימו משקעים נוספים, תיתכן ירידה של עוד 15 ס"מ במפלס, לפני שתחל העלייה העונתית. למילוי הכינרת חסרים יותר מ-5.20 מטר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא: 

נובמבר: החודש היבש ביותר בצפון מאז 1962

הרבנות הראשית: תתפללו למען הגשם

שיא חדש: 36.6 מעלות באמצע נובמבר