הסוף לאזעקות רכב ולשיפוצים בלילה

השר להגנת הסביבה מסדר לכם עוד כמה שעות של שקט עם אישור התקנות להפחתת רעש. בין היתר, תאסר הפעלת מפוחי עלים, אזעקות רכב יפורקו והשכן לא יוכל לעשות שיפוצים אחרי השעה 20:00 בערב

תקנות חדשות יהפכו את החיים שלכם לנעימים ושקטים יותר, באדיבות השר להגנת הסביבה גלעד ארדן. לפי התקנות, בתוך שש שנים בעלי מכוניות יאלצו לפרק את האזעקה המותקנת בהן. בתוך חצי שנה לא יוכלו להתקין אזעקות בכלי רכב חדשים.

מי שמתעורר השכם בבוקר מרעש הגננים יקבל עוד קצת שקט, לפחות עד השעה 7:00 בבוקר. כלי גינון רועשים כמו מפוחי עלים לא יוכלו להיות עוד בשימוש החל בשעה 19:00. עד היום לא הייתה כל הגבלה בשימוש שכזה ובמקומות רבים התעוררו התושבים כבר בשעה 5:00 לפנות בוקר לצלילים הלא נעימים.

בנוסף, עד היום יכולתם להתעורר כבר ב-6:00 בבוקר מרעשי בנייה, כעת תזכו לשעה נוספת של שקט. בין השעות 19:00 ל-07:00 ובערבי ימי מנוחה כבר מ-17:00 ייאסרו רעשים מבנייה. שכן המרעיש משיפוצים ייחשב לעבריין אם יקדח בראשכם אחרי 20:00 בערב, לעומת 22:00 עד היום.

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, אמר: "בזכות התקנות הציבור יוכל ליהנות מסביבת מגורים שקטה יותר. הרפורמה תביא לשיפור משמעותי בצמצום הרעש. אנו חיים במדינה צפופה ורועשת, ושקט הוא צורך בסיסי שהופך לנדיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק