צפו: תפילה עולמית לגשמי ברכה

מתפללים לגשם: מזג האוויר היבש והיעדר הגשם הביא להתגייסות של מתפללים רבים שנאספו ברחבת הכותל בירושלים לקיום תפילה המונית לבוא הגשם. בתפילה משתתפים הרבנים הראשיים לישראל

מקווים לבואו של הגשם: האיחור בבואו של הגשם הוציא מתפללים רבים לרחבת הכותל בירושלים. בעקבות הנתונים המדאיגים על שנת בצורת שביעית ברציפות, הרבנים הראשיים לישראל יקיימו תפילה מיוחדת למען גשמי ברכה.

התפילה המרכזית נערכה ברחבת הכותל המערבי בבירה בהשתתפות הרב יונה מצגר והרב שלמה עמאר, ובבתי הכנסת ברחבי הארץ ייערכו תפילות מקומיות בתקווה שיגיע הגשם המיוחל. לאור המצב החמור, הרבנים הראשיים אף הכריזו כי מחר יהיה גם יום צום ותענית, כך דווח באתר "ערוץ 7".

גם תלמידי רשת החינוך אמי"ת מתגייסים להפסקת השיממון. מנכ"ל הרשת, ד"ר אמנון אלדר הודיע כי מחר יערכו תפילות למען הורדת גשמים ב-85 בתי הספר של הרשת ברחבי הארץ, וקרא לבתי ספר שיכולים, להגיע לתפילה בכותל המערבי.

במועצות האזוריות ביהודה ושומרון הוקם מטה מיוחד לסייע בארגון הסעות והבאת תושבים רבים לכותל המערבי לתפילה המיוחדת.

ובתפוצות, תנועת בני עקיבא העולמי הודיעה כי תסייע לארץ הקודש ותצטרף לקריאת הרבנים הראשיים. שליחי בני עקיבא ברחבי העולם צפויים לארגן מחר תפילות למען ירידת הגשמים בישראל. "הערבות ההדדית הביאה את השליחים שלנו בכל רחבי העולם להצטרף ליום התפילה ולבקש יחדיו מכל מקום בעולם על ארץ ישראל", אמר זאב שוורץ, מנכ"ל בני עקיבא.

אם התפילה לא תיענה - גשם באמצע דצמבר

בחוף הים בתל אביב מצאנו בצהרי יום שבת מאות מתרחצים, כאילו לא נובמבר וכאילו באירופה לא רועדים עכשיו מקור. אז מתי יכבר גיע אלינו הגשם?

החזאים רואים מערכת חורפית שעושה את דרכה באיטיות לכיוון ישראל, אבל עדיין - ייקח לה בערך שבועיים להגיע. המשמעות: את הגשם נראה באזור 12 בדצמבר. מדובר בתאריך רחוק למדי כך שההימור שקול להטלת מטבע, אבל מומלץ לשריין ולזכור שהימים האלה יהיו גשומים.

אז איפה המערכת הזו תקועה בינתיים? עמוק בתוך אירופה. שם היא באה דווקא בצורת שלג. באנגליה, לדוגמה, נשברו שיאי קור של כל הזמנים עם מינוס 17 מעלות. אצלנו, בינתיים, יובש.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא: 

נובמבר: החודש היבש ביותר בצפון מאז 1962

הרבנות הראשית: תתפללו למען הגשם

שיא חדש: 36.6 מעלות באמצע נובמבר