רעידת אדמה הורגשה בצפון הארץ

בפעם השלישית החודש האדמה רועדת בצפון הארץ. רעידת אדמה בעוצמה של 3.5 הורגשה לפני זמן קצר באזור הצפון. אין דיווחים על נפגעים או נזק וטרם ברור היכן היה מקור הרעש. לפני 9 ימים הורגשה רעידת אדמה בעוצמה דומה באזור הגליל העליון

בפעם השלישית החודש - רעש אדמה בצפון: רעידת אדמה קלה הורגשה לפני זמן קצר בצפון הארץ. מהמכון הססמולוגי נמסר כי הרעש שהורגש היה בעוצמה של 3.5 בסולם ריכטר. אין דיווח על נפגעים או נזק.

מספר דיווחים התקבלו מתושבים מבוהלים באזור הקיבוץ איילת השחר לאחר שהרגישו את האדמה זזה. טרם ברור היכן היה המוקד של הרעידה וכמה זמן היא ארכה. עמיר פורת שהיה במשרדו באיילת השחר בזמן הרעש סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מיד ידע שמדובר ברעידת אדמה. "מדובר רק בכמה שניות, הכיסאות במשרד קפצו", מספר פורת.

לדבריו, כל מי שישב במשרד הרגיש את האדמה זזה ולא היה ספק כי מדובר ברעידת אדמה. פורת הוסיף: "לא היתה בהלה במשרד. גם לפני כשבוע הורגשה רעידה דומה".

ד"ר רמי הופשטטר מהמכון הססמולוגי התייחס לשאלה האם אפשר לחזות או אפילו לקבל התרעה על רעש אדמה מראשי. "אי אפשר למנוע אותה או לצפות אותה", השיב והוסיף כי המאמץ מתמקד בהכנות ראויות אם וכאשר תרעד האדמה בעוצמה. "צריך להתמקד בהכנה של האוכלוסייה ובחיזוק המבנים", הדגיש ד"ר הופשטטר.

לפני 9 ימים: רעידה בגליל העליון

רק בחודש האחרון הורגשו שתי רעידות אדמה בגליל העליון, אחת בעוצמה 3.6 בסולם ריכטר והשנייה בעוצמה של 2.7. גם אז לא היו נפגעים או על נזק. מהמכון הגיאופיסי נמסר לחדשות 2 כי רעידת האדמה הקודמת שהתרחשה לפני תשעה ימים הורגשה בשעה 4:32 לפנות בוקר. מוקד הרעידה היה באזור מושב אביבים, אולם היא הורגשה במספר מוקדים בגליל העליון.

עשרות גולשים פנו למערכת חדשות 2 באינטרנט באמצעות המייל האדום וסיפרו על רעידת האדמה. "רעידת אדמה בצפון הארץ, ממש כך", סיפר גולש מקריית שמונה. "כל הבית שלי התעורר והיא נמשכה יחסית הרבה זמן". גולש אחר מחורפיש סיפר: "כל הבית רעד והשכנים יצאו החוצה בבהלה. זה נמשך אולי חמש שניות אבל זה היה ממש מפחיד".