מה בר מוכנה לעשות למען הסביבה?

המאבק של פעילי איכות הסביבה נגד תחנת כוח פחמית נוספת באשקלון עולה גם על פסים אומנותיים. כמה אנשים מוכרים מכסים את עצמם במחצב ממנו מפיקים חשמל – ולדעתם זה גם יכול לקומם את הציבור נגד הגזירה

אפילו בר רפאלי, "שבעת הפלאשים" והפוזות למצלמה, לא נקלעה מעולם ליום צילומים שהוא סכנה אמיתית לבריאות. עם זאת, היא ועוד 13 פרצופים ישראלים מוכרים לא חשבו פעמיים כשביקשו מהם להתכסות בפחם.

"קבורים בפחם" - תערוכת צילומים שנפתחה הערב בנווה צדק, התחילה כרעיון של סטודנט מ"שנקר", פעיל ב"גרין-פיס", במסגרת מאבק בהקמת תחנת כוח פחמית נוספת באשקלון.

בזמן שכל המשתתפים כיסו עצמם בפחם, הם לא שכחו להזכיר עד כמה שזה מגעיל ומקשה להם על הנשימה. "רק כך", הם אומרים, "יבינו עד כמה חשוב המאבק הזה. כמה חשוב להשקיע באנרגיה נקייה יותר".

המדינה תרוויח - אנחנו נשלם ביוקר

למרות כל אלה, ובניגוד לעמדת משרד הבריאות, חברת החשמל ומשרד התשתיות רוצים מאוד להקים באשקלון להקים עוד תחנת כוח פחמית, שלישית במספר בישראל. הם אמנם ירוויחו מהמהלך, הרבה כסף בעיקר, אבל אנחנו נשלם ביוקר.

חשוב לזכור שכבר היום מרבית החשמל שאנחנו צורכים מיוצר מפחם בתחנה באשקלון, שם משלמים מחיר בריאותי שוודאי ייחשף בעתיד. שריפת פחם היא גורם מכריע בהתחממות הגלובלית, ולא בטוח שעוד תחנה שורפת פחם היא מה שחסר לנו.

ראש הממשלה יצטרך להכריע בקרוב, אבל ב"גרין-פיס" כבר קוראים לכולנו להיכנס לאתר האינטרנט של הארגון ולהתכסות בפחם וירטואלי. אל תתנו לאסתטיקה להטעות אתכם - מבחינתם זו האופציה היחידה, לפני שיהיה מאוחר מדי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק