נסיכה מהמפרץ הפרסי מנותחת בישראל

שמם של הרופאים בישראל הולך לפניהם: בת למשפחת מלוכה מהמפרץ הפרסי ביקשה מבעלה, איש מפתח בנסיכויות, לעבור את ניתוח הלב הסבוך שהייתה זקוקה לו - דווקא בישראל. הבעל הפעיל קשרים דרך רופא דרוזי בכיר שיצר קשר עם ח"כ איוב קרא. "זה עוד צעד הומניטרי שמציג את הערכים של מדינת ישראל", אמר ח"כ קרא. האישה תנותח מחר

הנסיכה תנותח מחר. אילוסטרציה (AP)

רפואה מעל הכל: בת לאחת ממשפחות המלוכה במפרץ הפרסי שנזקקה לניתוח לב דחוף ומסובך, התעקשה לעבור אותו דווקא בישראל - זאת לאחר שקיבלה המלצות על כך מרופאיה. את הידיעה הביא הבוקר "ערוץ 7".

סגן השר לפיתוח הנגב והגליל, ח"כ איוב קרא, סיפר כי רופא דרוזי שחי באירופה ומנהל שם מרכז רפואי חשוב, יצר עמו קשר וביקש ממנו לסייע לבת המלוכה להגיע לישראל לצורך הניתוח. קרא שוחח עם גורמים במשרד הפנים, ביקש להנפיק עבורה אשרה ואכן, ביום חמישי האחרון, נחתה בארץ בליווי בעלה ורופאה האישי.

האישה אושפזה אתמול בבית החולים רמב"ם בחיפה ומחר צפויה לעבור את הניתוח. בעלה, איש מפתח בנסיכיות המפרץ ובן דודו של שר הנפט, אמר לח"כ קרא שאם אשתו תחלים, בכוונתו ליזום הקמת מרכז רפואי גדול במימון מלא של מדינות המפרץ, שיקלוט חולים מכל העולם הערבי, וינצל את הידע והמקצועיות של הרופאים בישראל.

"אין חולק על כך שרפואה חוצה גבולות ומקרבת לבבות בעיקר שבשנים האחרונות נחשפים יותר ויותר אנשים מהעולם הערבי לרפואה הישראלית, ומודעים לרמת האיכות והמקצועיות של הרפואה בישראל", אמרו אנשיו של קרא. הח"כ עצמו סיכם ואמר: "זה עוד צעד הומניטרי שמציג את הערכים של מדינת ישראל והעם בישראל, ומהלכים כאלה מקרבים אותנו לשלום יותר מהר מכל השיחות שהתנהלו בעשור האחרון, כי השלום זה לא מסמך חתום אלא יחסים אנושיים בין עמים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק