בקרוב: משקאות אנרגיה - למבוגרים בלבד

בעקבות כמויות חריגות של קפאין שנמצאו במשקאות אנרגיה מסוגים שונים, מתכוון משרד הבריאות להגביל את מכירת המשקאות למבוגרים מעל גיל 18 בלבד, ולהטביע תוויות המזהירות נשים בהריון וילדים מתחת לגיל 12 לשתות את המשקאות. במשרד מודאגים מהשפעות המשקה על הגוף, בצריכתו יחד עם משקאות אלכוהוליים

רדבול? לא מתחת לגיל 18 (AP)

"כנפיים" - בקרוב רק למבוגרים מגיל 18 ומעלה? משרד הבריאות מתכוון להגביל את מכירת משקאות האנרגיה למבוגרים בלבד, ולהמליץ לנשים בהריון ולילדים עד גיל 12 שלא לשתות כלל את המשקאות - כך מדווח היום משרד הבריאות.

הצעדים החדשים נגד צריכת משקאות אנרגיה מגיעים בעקבות אזהרה שפרסם מנהל התרופות האמריקני בעניין כמות הקפאין הקיימת במשקאות הללו, המסכנת את השותים אותם.

"השפעתם של המרכיבים במשקאות האנרגיה על הבריאות הולכת וגדלה בעשרות השנים האחרונות", מתריעים במשרד הבריאות. "עם העלייה בצריכתם החלו רשויות בריאות בעולם להביע עניין ודאגה בתחומים שונים, בעיקר בנטייה ההולכת וגוברת של צרכנים צעירים כמו ילדים ונוער לצרוך משקאות אלה באופן בלתי מבוקר ובכמויות מוגזמות עם או ללא משקאות אלכוהוליים".

"לא מומלץ לנשים בהריון וילדים עד גיל 12"

בעקבות כך מזהיר משרד הבריאות מצריכה בלתי מבוקרת של המשקאות, בעיקר בקרב צעירים, ילדים ונוער, וכן צריכה של משקאות אנרגיה בשילוב עם אלכוהול - גם בקרב האוכלוסייה הצעירה.

במסגרת הפעילות שמתכוון משרד הבריאות לנקוט לאור המצב, יפורסמו הנחיות לסימון מזון ומשקאות המכילים קפאין מעל כמות של 150 מ"ג לליטר. על האריזות תוטבע האזהרה: "לא מומלץ לנשים בהריון וילדים עד גיל 12". בנוסף, מתכוון המשרד אף להגביל את מכירת משקאות האנרגיה - למבוגרים בלבד.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק