בשיא החום: גשם יורד בדרום

דווקא בעיצומה של אחת התקופות החמות אי פעם בישראל, הגיעה לאזורנו בשעות האחרונות עננות טרופית - שגורמת לירידה בטמפרוטורות וגשמים מקומיים באזור הדרום. הגשמים צפויים להימשך הערב - עד מחר בבוקר, מה שמעלה חשש לשטפונות

סוף סוף, קצת גשם בנובמבר: למרות החום הכבד במהלך החודש והטמפרטורות הגבוהות, יורד בשעות האחרונות גשם מקומי במספר אזורים בדרום הארץ, שצפוי להימשך גם אל תוך הערב וייתכן שעד מחר בשעות הבוקר. בעקבות הגשמים - קיים חשש לשטפונות בנחלי הנגב והמזרח.

מקורו של הגשם והטפטוף המקומי נובע מעננות בינונית וגבוהה שמקורה באזורים הטרופיים, אשר חדרה לאזורנו משעות הצהריים. בנוסף לגשם, יימשכו הגבלות ראות בחוף, בשפלה ובצפון הנגב, לפחות עד מחר. במקביל, תימשך הירידה בטמפרטורות הלילה ומחר.

יהיו שיטענו כי הגשמים הם תוצאה של קריאת הרבנות הראשית לציבור בישראל להתפלל למען בוא הגשם. הרבנות גם הכריזה על יום חמישי הקרוב כיום תענית, בגלל היעדר הגשם.

שיא חדש: 36.6 מעלות בנובמבר

ולמרות הגשמים היום, בסוף נובמבר יושלם רצף של 12 חודשים בהם הטמפרטורה הייתה גבוהה מהממוצע. אחרי חום כזה ומיעוט משקעים, החקלאים הם בעיקר אלה שסובלים. "ימים שלמים בין 44 ל-46 מעלות השאירו צלקות קשות מאוד על הפרי", מספר גיא בן צור, מגדל רימונים מיסוד המעלה. "זה פרי שאינו ראוי לשיווק ולמאכל".

המצב הזה גורם לעליית מחירים של חלק מהפירות והירקות, אבל דווקא הבננות שמבשילות מהר בגלל החום, הפכו לפרי הזול בארץ בימים אלה.

ואם מישהו רוצה להרגיש את הסתיו, הוא צריך לטפס אל גובה של יותר מ-1000 מטרים. למרום גולן הגיעה השלכת, ובקיבוץ הפכו אותה לאטרקציה תיירותית. "אנו עורכים סיורי שלכת לאנשים שבאים לבקר ומתעניינים בבוטניקה ובאקלים", אומר שפי מור, מנכ"ל תיירות מרום גולן. "ולראות את הצבעים היפים האלה ברמת הגולן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק