מה באמת מפחיד את המאפיונרים?

דיכאון נוסח המאפייה האיטלקית: פסיכולוגים איטלקים חושפים לראשונה את עבודתם על בכירי המאפייה במדינה. מסתבר כי בניגוד למה שהיינו רוצים לחשוב, הפשעים החמורים שביצעו לא ממש מטרידים את העבריינים. הנושאים הבוערים של האנשים שפועלים בעולם התחתון זהים לאלו שמטרידות את רובנו: התקרחות, זיקנה ואובדן חשק מיני

מה מדכא מאפיונרים? (חדשות 2)

מה מדאיג את טוני סופרנו? פסיכולוגים איטלקים חושפים לראשונה את עולמם הרגשי של המאפיונרים שיושבים בבתי הכלא. מסתבר שזקנה, התקרחות ואובדן חשק מיני מדאיגים אותם הרבה יותר מאשר האנשים שרצחו.

"אם אבי ידע שאני בא הנה הוא ירצח את שנינו", כך מבהיר בנו של המאפיונר לפסיכולוג בראשית הטיפול. הבו טוען כי ההסבר פשוט מאוד: "הוא סומך על קוד השתיקה של המאפיה יותר מאשר על החיסיון הרפואי". הפסיכולוגים הסכימו לחשוף את רזי הטיפול בבכירי הפושעים רק לאחר שהובטח להם כי זהות אנשי המאפייה לא תיחשף.

"דוקטור, אני מקריח. השערות שלי נושרות ורק תביט בכתמים שעל הידיים", אמר אחד מבכירי המאפייה הסיציליאנית לפסיכולוג שלו. באופן מפתיע, הרציחות האכזריות, השנים בבתי הכלא והאלימות הקשה לא הותירו בו פצעים נפשיים כמו מספר שערות לבנות, והוא לא היחיד.

הפסיכולוגים טוענים כי המטופלים סובלים מדיכאון, נדודי שינה ותסמינים נפשיים נוספים לאחר שחיו במשך שנים לפי הקוד הנוקשה של המאפייה, כך מפרסם עיתון "הארץ". "מלשינים רבים חשים חרטה על עצם ההלשנה ולא על פשעיהם", מסבירים הפסיכולוגים. "נשים רבות איבדו את החשק המיני לאחר חיים לפי חוקי המאפייה", הוסיפו הפסיכולוגים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק