נהריה: מתה האחות שנדבקה במלריה באפריקה

הצעירה (29), שעבדה בשנתיים האחרונות בבית חולים בגינאה המשוונית, אושפזה בשבוע שעבר במצב קשה לאחר שנדבקה במחלה מעקיצת יתוש. בסוף השבוע הידרדר מצבה וקריסה רב מערכתית גרמה למותה

האחות נכנעה למחלה. ארכיון (חדשות 2)

הנסיעה לאפריקה הסתיימה בטרגדיה: בבית החולים בנהריה נפטרה בסוף השבוע האחות בת ה-29, שאושפזה לאחר שנדבקה במחלת המלריה במהלך שהותה באפרקיה. מבית החולים נמסר הבוקר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, כי מצבה של הצעירה הדרדר אתמול, ומותה נקבע בסופו של דבר.

הצעירה, אחות במקצועה, חזרה לפני כשבועיים מגינאה המשוונית, שם עבדה בבית חולים מקומי. במהלך שהותה במקום, נעקצה על ידי יתושה, ועם שובה לארץ חשה ברע, חום גופה עלה, והיא סבלה מכאבי ראש, חולשה וחיוורון. ביום שבת שעבר אושפזה בבית החולים בנהריה, אך הרופאים לא הצליחו לייצב את מצבה.

אתמול הדרדר מצבה של הצעירה פעם נוספת, והיא הורדמה והונשמה. מבית החולים נמסר כי היא סבלה מקריסה רב מערכתית, שגרמה למותה.

"להעלות המודעות בקרב הנוסעים לאפריקה"

בבית החולים הדגישו השבוע כי אין מדובר במחלה מדבקת, משום שמדובר במחלה שמועברת מאדם לאדם והסיכוי היחידי לחלות בה היא בעקיצה מהיתוש הנושא את המחלה.

"מלריה מסוג פלציפרום היא מחלה קשה מאוד", אמר בראשית השבוע ד"ר מסעד ברהום, מנהל בית החולים בנהריה. "אני מבקש מכלל הרופאים בישראל, בעיקר הרופאים בקהילה, להביא לידיעתם של הנוסעים לארצות אפריקה והארצות המועדות על חשיבות הטיפול והמעקב. במקרה של הופעת סממנים של חום גבוה וכאבי ראש לאחר שהייה בארצות אלו יש לפנות מיד לקבלת טיפול רפואי".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק