מחקר: אחד משלושה ילדים ישראלים יחלה בסוכרת

דוח של המועצה הלאומית לסוכרת מעלה נתונים קשים על היקף המחלה בישראל. על פי הנתונים שליש מהילדים שיוולדו יחלו בסוכרת, ויצטרפו לחצי מיליון הישראלים שכבר חולים במחלה. "אנחנו נמצאים על סף תהום והעתיד מדאיג", אמר יו"ר המועצה. ופרופ' מוטי רביד נותן פיתרון למניעת סוכרת: אכילה נכונה ופעילות גופנית מרובה

הזרקת אינסולין, אילוסטרציה (חדשות 2)

העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר נתונים קשים על היקפה של מחלת הסוכרת בישראל. מהנתונים, שנאספו על ידי המועצה הישראלית לסוכרת לקראת חודש המודעות למחלה, עולה כי בישראל חיים כחצי מיליון ישראלים החולים במחלה. עוד עולה מהנתונים כי שליש מהילדים שיוולדו בישראל יפתחו במהלך חייהם את המחלה.

"המצב הנוכחי עגום והעתיד מדאיג", כך אמר הפרופסור איתמר רז, יו"ר המועצה הישראלית לסוכרת. "בישראל מתים 2,500 בני אדם כל שנה, זה אומר שמת כאן אדם כל שלוש וחצי שעות, וזאת מבלי להזכיר את העיוורון, מחלות הכליה וקטיעות האיברים", הוסיף.

הפרופ' מוטי רביד הסביר כי אחד הגורמים לשיעור הגבוה של תחלואה בסכרת היא העובדה שחלק גדול מהישראלים לא עוסקים בפעילות גופנית. "אנחנו צורכים יותר מזון ממה שאנחנו צריכים כדי לחיות ומוציאים הרבה פחות אנרגיה, אכילה מרובה וחוסר פעילות גופנית הם כמו פצצת זמן מתקתקת עבור גופנו".